Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Zbliża się Festiwal Ulicznych Artystów

Festiwal Ulicznych Artystów w Radomiu

Kuglarze, iluzjoniści, żonglerzy, połykacze ognia, akrobaci i wielu innych wystąpi podczas XII Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji, który odbędzie się w dniach 3 – 4 czerwca w Radomiu.

W sumie swoje niezwykłe umiejętności zaprezentuje na deptaku kilkudziesięciu artystów, w tym goście ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

– W tym roku, po raz pierwszy, będziemy mogli zobaczyć występy linoskoczków. To coś, o co wspólnie z Adrianem Pruskim, zabiegaliśmy od dłuższego czasu. Wiele będzie więc działo się nie tylko na deptaku, ale też nad głowami widzów. Niewątpliwie będzie to najbardziej magiczny weekend roku w Radomiu – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Uczestnicy festiwalu będą się prezentować w kilku miejscach na ulicy Żeromskiego.

– Główne punkty to okolice fontann oraz plac przed Urzędem Miejskim, ale tak naprawdę idąc ulicą Żeromskiego co kilkadziesiąt metrów będziemy napotykać na animacje i inne występy artystów ulicznych. Nowością będą występy artystów, którzy będą wykonywali ewolucje na rozwieszonej wysoko pomiędzy budynkami linie. Po raz drugi odbędzie się też turniej iluzjonistów – wylicza organizator festiwalu Adrian Pruski.

Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji potrwa w sobotę (3 czerwca) od godz. 17:00 do 21.30 i w niedzielę (4 czerwca) od godz. 16.00 do 21.00.

Więcej informacji TUTAJ.

Źródło: UM Radom