Na czasie Polska i świat Społeczeństwo

Zbliża się Narodowy Marsz Życia

Wielkimi krokami zbliża się Narodowy Marsz Życia. Pochód przejdzie pod hasłem „Niech Żyje Polska!”.

Już w niedzielę, 14 kwietnia 2024 roku ulicami stolicy przejdzie Narodowy Marsz Życia. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.30 na placu Zamkowym w Warszawie.

Poprzedzi je msza św. w intencji ochrony życia w bazylice archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela oraz eucharystia w bazylice katedralnej pw. św. Floriana Męczennika i św. Michała Archanioła. Następnie, uczestnicy pochodu przemaszerują w kierunku Placu Trzech Krzyży, gdzie po godz. 14.00 odbędzie się koncert, a o 16.00 msza w kościele pw. św. Aleksandra.

– Marsze mają pozytywny, radosny i afirmatywny wymiar. Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczno-polityczną, jak również dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, każdego roku organizowane są pod innym hasłem. Zawsze jednak wyrażają oczekiwanie takich zmian społeczno-prawnych, które zapewnią pełną ochronę życia ludzkiego i praw rodziny w naszym kraju

przekazali organizatorzy wydarzenia.

Tegoroczna edycja wydarzenia, przejdzie pod hasłem „Niech Żyje Polska!”. Jest to nawiązanie do przypadającego 14 kwietnia Narodowego Święta Chrztu Polski.

Uczestnicy marszu planują wyrazić swoją „lojalność, wdzięczność oraz zaangażowanie w pielęgnowanie chrześcijańskiego dziedzictwa Polski, jak również troskę o jej teraźniejszość i przyszłość”.

Ponadto, Marsz Dla Życia i Rodziny odbędzie się także w Radomiu. Wydarzenie zaplanowano na 22 maja. Rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 15.00 w kościele św. Jana (Fara).

Źródło: dzieje.pl / marsz.org