Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Ulicami Radomia przeszedł XI Marsz dla Życia i Rodziny [+FOTO]

XI Radomski Marsz dla Życia i Rodziny / Fot. Bartosz Kamiński

Ulicami Radomia przeszedł pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski” XI Marsz dla Życia i Rodziny. Zakończył go festyn na placu Corazziego oraz koncert zespołu Gospel.

Wydarzenie zgromadziło setki mieszkańców naszego miasta, w tym liczne rodziny z dziećmi. XI Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczął się od godzinie 15.00 od Mszy św. w radomskiej farze. O 16.00 uformowała się kolumna marszowa, na czele której szli przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej i Rycerzy Kolumba.

Młodzież zaprasza na radomski Marsz dla Życia i Rodziny [+VIDEO]

Na placu Corazziego uczestników marszu przywitał śpiewem zespół Gospel z Młodzieżowego Domu Kultury. W tym miejscu odbył się także festyn rodzinny, gdzie gry i zabawy na najmłodszych przygotowali przedstawiciele organizacji promujących takie wartości jak życie i rodzina.

W wydarzeniu udział wzięły udział takie grupy i organizacje jak: Domowy Kościół, Akcja Katolicka, Młodzież Wszechpolska, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Duszpasterstwo Akademickie, Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy, Duszpasterstwo Rodzin, Rycerze Kolumba, Ruch Rodzin Nazaretańskich, pracownicy Pieczy Zastępczej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Luxbabki z Koła Gospodyń Wiejskich z Zakrzewa Kolonii.

Fot. Bartosz Kamiński

Postaw mi kawę na buycoffee.to