Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice Wyróżnione

Zespół Akrobacyjny „Orlik” rozpoczął treningi

Wielkimi krokami zbliża się Air Show 2023 Radom. Piloci Zespołu Akrobacyjnego „Orlik” rozpoczęli intensywne treningi na niebie.

Międzynarodowe Pokazy lotnicze Air Show w Radomiu odbędą się 26 i 27 sierpnia 2023 roku, a wydarzenie w ramach obchodzonego Święta Lotnictwa poświęcone będzie 90. rocznicy udanego przelotu kpt. pil. Stanisława Skarżyńskiego nad Oceanem Atlantyckim. Agencja Mienia Wojskowego jest głównym organizatorem pokazów, za część lotniczą i wystawę statyczną sprzętu wojskowego odpowiada Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

W wydarzeniu wezmą udział m.in.: chorwackie śmigłowce OH-58 KIOWA i UH-60 BlackHawk, Maszyny F-16 z Polski, Grecji oraz Danii, wielka latająca cysterna Boeing KC-135 Stratotanker czy chociażby Zespół Akrobacyjny „Orlik”, który na stałe stacjonuje w Radomiu.

O innych uczestnikach Air Show 2023 Radom pisaliśmy TUTAJ.

Orliki wracają do Radomia

Radomskie Orliki wróciły do Radomia w Grudniu 2022 roku. Z powodu remontu pasa na radomskim lotnisku musiały one stacjonować w Dęblinie.

Teraz piloci rozpoczęli przygotowania do zbliżających się Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show Radom 2023. Oto nagranie z jednego z treningu Orlików.

– Tak właśnie trenują wirtuozi przestworzy. Podniebne ewolucje to ich specjalność! Przed wami namiastka tego, co będziecie mogli podziwiać w ostatni weekend wakacji (26–27 sierpnia) nad radomskim lotniskiem – poinformowało 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego na Facebooku.

Wstęp jednodniowy na sobotę z pokazem nocnym będzie kosztował 70 zł, a na niedzielę 60 zł. Bilety ulgowe to koszt 30 zł za osobę, niezależnie od dnia imprezy. Wejściówki w najlepszych cenach będzie można kupić w sprzedaży internetowej – bilety normalne będą wówczas tańsze o 10 zł, niż te sprzedawane w kasach w dniu pokazów. Dlatego warto będzie kupić je jak najwcześniej i najlepiej online. Organizatorzy już dziś zapowiadają niezwykłe atrakcje na niebie i ziemi, zapewniają również specjalne ceny biletów dla rodzin i bezpłatny wstęp dla dzieci do 6 lat i seniorów 75+.

Źródło: 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego / fot. WikiMedia