Radom i okolice Sport

Złoty medal dla Arkadiusza Kułynycza!

Złoty medal dla Arkadiusza Kułynycza! Za nami turniej zapaśniczy Grand Prix of Spain.

Złoty medal dla Arkadiusza Kułynycza! Za nami turniej zapaśniczy Grand Prix of Spain.

W miniony weekend w Madrycie odbył się międzynarodowy turniej zapaśniczy Grand Prix of Spain, który przyciągnął ponad 250 zapaśników i zapaśniczek z 35 krajów. W zawodach wystartowało dwóch polskich reprezentantów: Arkadiusz Kułynycz (87 kg) oraz Patryk Bednarz (82 kg).

Dla Arkadiusza Kułynycza był to ostatni sprawdzian przed występem na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Kułynycz zaprezentował się znakomicie, zdobywając złoty medal w swojej kategorii wagowej do 87 kg. Radomianin odniósł trzy zwycięstwa, pokonując dwóch Kazachów, w tym Mistrza Europy U-23, oraz w finale olimpijczyka z Rio de Janeiro, Kolumbijczyka Carlosa Muñoza.

Patryk Bednarz zajął w swojej kategorii wagowej 5. miejsce, pokazując solidną formę na arenie międzynarodowej.

Wśród powołanych trenerów nie mogło zabraknąć legendarnego Włodzimierza Zawadzkiego, który wspierał polskich zawodników podczas turnieju.

Po zawodach w Hiszpanii Arkadiusz Kułynycz wraz z Patrykiem Bednarzem i trenerem Włodzimierzem Zawadzkim udają się na zgrupowanie Kadry Narodowej Seniorów do Centralnego Ośrodka Sportu we Władysławowie, które potrwa do 19 lipca.

Gratulacje dla naszych zapaśników i trenera za ich osiągnięcia!

Źródło: RCSZ Olimpijczyk Radom