Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Zmarła fundatorka klasztoru Sióstr Klarysek w Skaryszewie

Zmarła s. Zofia Tracz – fundatorka klasztoru Sióstr Klarysek w Skaryszewie oraz w Sandomierzu i Ghanie. W latach 1996-2008 trzykrotnie pełniła posługę ksieni u skaryszewskich klarysek. Ostatnie lata życia spędziła w klasztorze w Sandomierzu.  

Siostra Zofia Tracz urodziła się 12 marca 1935 r. we wsi Radziechowy k. Żywca. 31 maja 1955 r. wstąpiła do klasztoru Sióstr Klarysek w Krakowie. Profesję czasową złożyła 26 października 1958 r., a profesję wieczystą 29 października 1961 r.

Przez 21 lat pełniła urząd ksieni. Najpierw przez 12 lat w krakowskim klasztorze, a następnie 9 lat w skaryszewskim. W Krakowie posługiwała również jako mistrzyni nowicjatu i ekonomka.

Z Bożą pomocą i dzięki zaletom osobistym pozyskała ofiarodawców a także odnowiła klasztor Sióstr Klarysek i kościół św. Andrzeja w Krakowie. Była tez inicjatorka i fundatorką klasztorów: w Skaryszewie, w Sandomierzu i Ghanie.

W skaryszewskiej wspólnocie klarysek przebywała w latach 1996 – 2008. W tym okresie czasu trzykrotnie pełniła urząd ksieni.  

Zmarła po długiej chorobie, w środę 29 stycznia w klasztorze Sióstr Klarysek w Sandomierzu. Miała 88 lat.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 3 lutego. O godz. 10.00 odmówiona zostanie modlitwa różańcowa. Po niej, o godz. 11.00 w kaplicy klasztornej w Sandomierzu będzie celebrowana Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Ciało zmarłej zostanie złożone w grobie na cmentarzu katedralnym w Sandomierzu.

Źródło i foto: radioplus.com.pl