O tym się mówi Ogłoszenia Radom i okolice

Zmiany w organizacji ruchu na kilku ulicach na Kapturze

nowe autobusy wyjechały na ulice Radomia

W związku z Wojskowymi Targami Służby i Pracy, w dniach od 16 do 18 marca 2023 roku (od czwartku do soboty) zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na kilku ulicach na Kapturze. Mogą w tym rejonie występować okresowe utrudnienia.

Wojskowe Targi Służby i Pracy będą odbywały się na terenie Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. 72 Pułku Piechoty przy ulicy Saskiej. W związku z tym w najbliższej okolicy zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na następujących odcinkach ulic:

– Nowospacerowej (od Chłodnej do Klementyny),
– Klementyny (od Nowospacerowej do Saskiej),
– Saskiej (od Klementyny do Chłodnej).

Na tych ulicach będzie jednocześnie obowiązywał zakaz zatrzymywania się pod rygorem odholowania pojazdów. Podczas trwania imprezy będą w tym rejonie wystawione patrole funkcjonariuszy policji oraz Żandarmerii Wojskowej.

W dniach 16 marca (czwartek) w godzinach porannych i 18 marca (sobota) w godzinach wieczornych mogą również występować czasowe utrudnienia w ruchu kołowym na odcinku ulicy Chłodnej od Okulickiego do Wspólnej. Związane jest to z rozładunkiem i późniejszym załadunkiem sprzętu wojskowego. Może to spowodować opóźnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej linii 15 (wyłącznie w kierunku pętli Kaptur, na końcowym odcinku trasy).

Prosimy wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie miejsca imprezy, a także o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem lub – w miarę możliwości – o omijanie tej części miasta.

Ze względu na brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych w okolicach miejsca imprezy organizatorzy zachęcają do korzystania z przygotowanego przez nich transportu. Oznakowany autokar będzie kursował od Dworca Głównego PKP do ulicy Saskiej (szczegółowe informacje u organizatorów targów; nie jest to dowóz nadzorowany przez MZDiK).

Z innych części Radomia dojazd w okolice miejsca targów będzie możliwy stałymi liniami komunikacji miejskiej:

– 2, 5, 6, 8, 10, 15 i 25 do przystanków Okulickiego / Rondo 01 i 02;
– 6, 11, 16 i 23 do przystanków Mireckiego / Wernera 01 lub Mireckiego / Reja 02.

Organizatorami Wojskowych Targów Służby i Pracy na terenie Szkół ZDZ imienia 72 Pułku Piechoty są Mazowiecki Ośrodek Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Warszawie oraz Wojskowe Centrum Rekrutacji w Radomiu.