O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Radomiu

Opłaty za postój na pięciu odcinkach ulic, które zostały włączone do Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w grudniu zeszłego roku, ale do tej pory nie było przy nich parkomatów, zaczną obowiązywać od 3 lipca.

W całej strefie będzie również trzeba wprowadzać numer rejestracyjny samochodu na klawiaturze parkomatu przed zakupem biletu.

Jak już wcześniej poinformowano, rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego nastąpiło od 20 grudnia 2022 roku. Radomscy radni podjęli wtedy uchwałę, na mocy której w strefie znalazły się ulice: Grodzka od Rynku do Wałowej, Kopernika od Traugutta do wjazdu na teren Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, Kościuszki od 1905 Roku do Narutowicza, Mała od Grodzkiej do Wałowej i Traugutta od Narutowicza do Tochtermana.

Zmiany nastąpiły, na wniosek samych mieszkańców. Mimo tego parkowanie było tam do tej pory darmowe, ponieważ nie było jeszcze parkomatów. Z góry było jednak wiadomo, że okres „promocji” kiedyś się zakończy. Tak będzie już od 3 lipca 2023 roku. Wtedy na wyżej wymienionych odcinkach trzeba będzie płacić za postój w wyznaczonych miejscach.

W tym samym terminie wejdzie jeszcze jedna ważna zmiana w SPPN. Będzie to obowiązek wprowadzania numerów rejestracyjnych na klawiaturze parkomatu przed zakupem biletu. Ułatwi to później ewentualny proces reklamacyjny.

Źródło: MZDiK