O tym się mówi Radom i okolice Sport Uncategorized

Zwycięstwo Radomiaka na inaugurację sezonu!

Piłkarze Radomiaka Radom na inaugurację rozgrywek 2023/2024 udali się na Śląsk. W Zabrzu z miejscowym Górnikiem górą byli piłkarze województwa mazowieckiego, którzy po golach Pedro Henrique oraz Rafała Wolskiego zwyciężyli 2:0.

Trener Galca zdecydował się rozegrać spotkanie z Górnikiem bez młodzieżowca w składzie. W bramce zobaczyliśmy ponownie Filipa Majchrowicza, w środku pola miał brylować Rafał Wolski, a z przodu zamiast Rochy pojawił się nowy nabytek ekipy z Radomia Pedro Henrique. W pierwszej połowie kapitalną bramkę mógł zdobyć Donis, ale środkowy napastnik minimalnie przestrzelił uderzając z powietrza dośrodkowywaną piłkę – to mógłby być wspaniały gol!

W drugiej części gry przewaga Zielonych nadal nie podlegała dyskusji, co przypieczętował w 60′ minucie Pedro Henrique, który zachowując czujność w polu karnym dobił strzał Dawida Abramowicza. Dosłownie pięć minut później było już 2:0! Błąd Daniela Bielicy – golkipera gospodarzy wykorzystał Henrique trącając piłkę, którą głową do bramki skierował Rafał Wolski. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Żeby podkreślić przewagę Radomiaka warto przedstawić statystykę oddanych strzałów – 20:4 na korzyść Zielonych!

Radomiak po niezbyt dobrych wynikach w okresie przygotowawczym wlał w serca kibiców sporo nadziei. Kolejny mecz już za tydzień, a rywalem będzie poznański Lech.

Źródło: Fot. RKS Radomiak Radom