Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

22-latek zerwał i zniszczył flagę Polski

22-latek zerwał i zniszczył flagę Polski. Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania.

W niedzielę, 3 września 2023 roku o godz. 1:20 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Żeromskiego i Niedziałkowskiego w Radomiu zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że na wysokości posesji Niedziałkowskiego 15 znajduje się młody mężczyzna, który niesie flagę Polski i co rusz uderza nią o ziemię, znieważając tym samym barwy narodowe. Uderzał drzewcem z flagą do momentu, aż ją połamał i wyrzucił na chodnik.

Dyżurny Straży Miejskiej niezwłocznie skierował w miejsce zgłoszenia patrol Referatu Administracyjno – Porządkowego  pełniący służbę nocną na terenie miasta.

Strażnicy zauważyli, że wskazany przez operatora monitoringu mężczyzna porusza się bardzo szybko w kierunku ulicy Struga. Mężczyznę ujęto i wylegitymowano. Nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego postępowania. Nie chciał również powiedzieć gdzie wyrzucił flagę. Skontrolowano zatem ulicę Struga, gdzie na wysokości posesji przy numerze 44a znaleziono zniszczoną i zmiętą flagę naszej ojczyzny.

W związku z naruszeniem przepisów art. 137§1 kk, tj: „ Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności do roku” 22 letniego mieszkańca Radomia doprowadzono do I Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta w Radomiu i oddano do dyspozycji dyżurnego celem wykonania dalszych czynności służbowych.

Źródło: Straż Miejska Radom