Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

27-latek jechał 117 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

27-latek jechał 117 km/h w terenie zabudowanym. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy oraz otrzymał bardzo wysoki mandat.

W niedzielę, 31 marca 2024 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu pełniąc służbę na terenie miasta m.in. kontrolowali prędkość z jaką poruszają się pojazdy na ulicy Czarnieckiego.

Zmierzyli prędkość, z jaką porusza się tą trasą kierowca pojazdu Renault i okazało się, że w danym miejscu powinien jechać z prędkością maksymalnie 50 km/h, a jechał 117 km/h.

– Mundurowi natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Policjanci zatrzymali 27-letniemu kierowcy prawo jazdy. Młody mężczyzna został też ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych oraz 15 punktami karnymi

poinformowała rzecznik prasowa KMP w Radomiu, Justyna Jaśkiewicz.

Policja kolejny raz przypomina, że nadmierna prędkość stanowi główną przyczynę wypadków drogowych. Apeluje również o rozsądek oraz dostosowanie prędkości do warunków na drodze, a także przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością powodujemy zagrożenie zarówno dla innych kierujących, jak i pieszych, którzy w konfrontacji z rozpędzonym samochodem pozostają bez szans.

Źródło: KMP Radom