Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Tymczasowy areszt dla kierowcy, który po pijanemu spowodował wypadek

Policja, Wypadek

35-letni mężczyzna, który w Warce (Mazowieckie) prowadził auto po pijanemu i spowodował wypadek, został tymczasowo aresztowany. Jego pasażer został ciężko ranny – poinformowała w czwartek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Grójcu nadkom. Agnieszka Wójcik.

„Mieszkaniec pow. grójeckiego tuż po zdarzeniu został poddany badaniu na zawartość alkoholu i okazało się, że miał ponad 1,7 prom. alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że kierujący nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów” – przekazała rzeczniczka.

Wypadek wydarzył się w niedzielę. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 35-letni kierowca bmw z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni i dachował. „Kierowca oraz pasażer byli zakleszczeni w pojeździe. Niezbędna była interwencja straży pożarnej” – powiedziała policjantka.

Mężczyźnie, który prowadził samochód, nic poważnego się nie stało, natomiast 25-letni pasażer z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grójcu, miejscowy sąd zastosował wobec sprawcy wypadku środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi pow. grójeckiego grozi do ośmiu lat więzienia. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ agz/