Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

5 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych podczas weekendu

Policjanci z radomskiej drogówki podczas minionego weekendu zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców.

W piątek  (1.03) na Alei Wojska Polskiego kierowca pojazdu marki Peugeot spowodował kolizję drogową z innym autem. Policjanci z radomskiej drogówki sprawdzili stan trzeźwości 37-latka i badanie wykazało ponad promil alkoholu  w organizmie.

W sobotę (2.03) policjanci drogówki na ulicy Janiszewskiej zatrzymali do kontroli kierowcę Opla. Badanie alkomatem wykazało u 48-latka około 1,2 promila alkoholu  w organizmie. Kolejnego nietrzeźwego zatrzymali w Jedlińsku.  39-latek kierował pojazdem marki Renault mając blisko promil alkoholu  w organizmie.

W niedzielę (3.03) na ulicy Dębowej w ręce policjantów trafił 50-letni kierowca VW. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma 0,8 promila alkoholu w organizmie. Natomiast w Suskowoli policjanci zatrzymali 48-letniego kierowcę Audi. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policja przypomina, że każdy kierowca kierując autem pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę nie tylko własnego zachowania, ale również prędkości i często odległości. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Źródło: Policja Radom