Radom i okolice Społeczeństwo

6MBOT zaprasza na „Wakacje z WOT”

6MBOT zaprasza na „Wakacje z WOT”. Rekruterzy czekają na kandydatów, a instruktorzy już szkolą – uczestników szkolenia w trybie weekendowym.

„Wakacje z WOT” odbędą się już piąty raz – w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w terminie: 29 czerwca – 14 lipca. W ramach projektu, letni czas – wolny od nauki czy pracy – można wykorzystać na wojskowe szkolenie podstawowe. 

Chociaż to swego rodzaju alternatywa dla wakacji nad morzem czy w górach, to mówimy o aktywnym wypoczynku – uczestnicy biorą udział w szkoleniu wojskowym zwieńczonym egzaminem i uroczystą przysięgą. To 16 dni, z których każdy wypełniony jest rozmaitymi ćwiczeniami, jak nauka obsługi broni, taktyki i strzelania, posługiwania się mapą, udzielania pierwszej pomocy oraz łączności i topografii. Kandydaci, pod okiem instruktorów, zrealizują program, mający przygotować ich do pełnienia terytorialnej służby wojskowej.

„Pętla taktyczna” – decydujący egzamin 

16-dniowe szkolenie zakończy się testem w postaci tzw. „pętli taktycznej”. To praktyczna ocena sprawności bojowej rekrutów i umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią. Wszyscy, którzy ukończą „pętlę” z wynikiem pozytywnym, złożą uroczystą przysięgę wojskową, i zasilą bataliony 6 Mazowieckiej Brygady OT.  

– „Wakacje z WOT” to okazja, aby zostać jednym z nas – żołnierzem Terytorialnej Służby Wojskowej. Dajemy możliwość pogodzenia życia zawodowego i prywatnego ze służbą Ojczyźnie. Czekamy na kandydatów, którzy chcą przeżyć swoją wakacyjną przygodę, a przy tym są gotowi na prawdziwe wyzwanie. Przed nimi 16 intensywnych dni, ale ta decyzja może nawet okazać się początkiem zawodowej służby w wojsku. Zachęcam młodzież i studentów, którzy przystępując do wakacyjnego szkolenia nie stracą czasu nauki, jak też rodziców, nauczycieli oraz wszystkich, którzy chcą dobrze wykorzystać urlop. Wystarczy determinacja i dyscyplina

mówi jeden z rekruterów 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

Równolegle do „szesnastki” odbędzie się 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, skierowane do osób, które w przeszłości były już w wojsku.  

Chcesz dołączyć w szeregi 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej? Skontaktuj się z rekruterem, do którego numer telefonu znajdziesz na stronie internetowej: rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl lub udaj się do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji, gdzie uzyskasz niezbędne informacje.  

Szkolenie weekendowe już trwa 

„Wakacje z WOT” w 6MBOT ruszą wcieleniem 29 czerwca, a zakończy je uroczysta przysięga wojskowa zaplanowana na 14 lipca. Wraz z żołnierzami ze szkolenia podstawowego prowadzonego w trybie ciągłym przystąpią do niej terytorialsi odbywający szkolenie w formie weekendowej. Rozpoczęło się ono w sobotę, 11 maja i trwać będzie przez kolejne weekendy – aż do 14 lipca. Żołnierze ze szkolenia weekendowego mają za sobą już pierwsze zajęcia. Poznali podczas nich m.in. zasady obsługi broni oraz taktykę, uczestniczyli także w zajęciach z terenoznawstwa.