Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

85-latek potrącił pieszego i zbiegł z miejsca zdarzenia. „Widziałem, że poszkodowanemu nic nie jest”

Potrącił pieszego i zbiegł z miejsca zdarzenia. – Wiedziałem, że poszkodowanemu nic nie jest – tłumaczył sprawca.

W niedzielę, 28 stycznia 2024 roku w godzinach popołudniowych w Białobrzegach na ul. Rzemieślniczej na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszego, sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

O godz. 16:30 na ul. Rzemieślniczej w Białobrzegach kierujący pojazdem Honda Civic potrącił na przejściu pieszego, następnie odjechał z miejsca wypadku. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach nie potrzebowali dużo czasu, aby ustalić sprawcę tego zdarzenia. Kierujący samochodem Honda 85-latek na przejściu dla pieszych nie ustąpił pierwszeństwa 28-letniemu pieszemu.

Po najechaniu na niego zatrzymał się, rozejrzał, a następnie odjechał i udał się do domu, gdzie jak by nic się nie stało, zaparkował samochód w garażu. Gdy policjanci zapytali go, dlaczego nie czekał na miejscu zdarzenia, odpowiedział im, że „widział, że poszkodowanemu nic się nie stało”.

Obaj uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Niestety pieszy doznał urazu lewej nogi i ręki i w związku z obrażeniami został przetransportowany karetką pogotowia do Radomia.

Zachowaniem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmą się białobrzescy funkcjonariusze którzy postawią mu zarzuty a sprawa znajdzie finał w sądzie.

Źródło: KPP Białobrzegi