Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wiadomości Zdjęcia

„Akademia Pszczelarska”, czyli wszystko to, co trzeba wiedzieć o pszczołach [+FOTO]

We wtorek, 30 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym im. J. Korczaka przy al. Grzecznarowskiego 15 w Radomiu odbyło się wydarzenie pod nazwą „Akademia Pszczelarska”.

Spotkanie skierowane było do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami w wieku 11-15 lat i ich opiekunów. Miało ono na celu przekazanie wiedzy o tych bardzo pożytecznych dla ludzi owadach, czyli pszczołach.

Wydarzenie rozpoczęła seria wykładów. Pierwszy pod nazwą „Pszczoły w lesie” wygłosił Konrad Lach, leśniczy szkółkarz z Nadleśnictwa Radom. Następnie pszczelarz Piotr Obrzydowicz opowiedział o „Praktyce w pasiece”. Ostatni wykład pod nazwą „Owady zapylające wokół nas” wygłosili Iwona Obrzydowicz i Grzegorz Cywka ze Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody „Zielony Liść”. Te prelekcje pomogły dzieciom i młodzieży zrozumieć, jak wygląda życie i praca pszczół, dlaczego są dla nas tak ważne czy też jak powstaje miód.

Po słodkim poczęstunku przyszła pora na warsztaty, podczas których można było zobaczyć, jak powstaje świeca z węzy pszczelej. Ponadto zaprezentowano pokazowy ul z pszczołami i przeprowadzono konkursy z nagrodami. Na koniec rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Wszystko o pszczołach”.