Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Akademik UTH zostanie zmodernizowany

Akademik UTH zostanie zmodernizowany. Kiedy rozpoczną się pracę?

Ponad 1 milion złotych otrzymał Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny w Radomiu na termomodernizację jednego z akademików z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, latem rozpoczną się najważniejsze prace.

– Mamy nadzieję, że uda się rozstrzygnąć postępowanie, jak najszybciej i rozpocząć prace. Większość z nich musi być wykonywana w wakacje, kiedy nie ma studentów. Chcemy, żeby zaczęły się już latem – mówił profesor Bukowski.

W czwartek 16 marca w sali senatu Uniwersytety Humanistyczno – Technologicznego w Radomiu profesor Slawomir Bukowski, rektor uczelni oraz Artur Michalski, zastępca prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisali umowę w sprawie dotacji na termomodernizację domu studenckiego.

– Uniwersytet to jeden z filarów rozwoju miasta i regionu. A nasza uczelnia w ostatnich latach bardzo się rozwija, jest duża zmiana jakościowa, w kształceniu i rozwoju nowych kierunków. To dzieje się staraniem całego środowiska, nie tylko naukowego, ale także środowiska politycznego Prawa i Sprawiedliwości. dzisiejsza umowa nie jest ostatnią, mamy wielkie plan i będziemy je realizować – mówił Andrzej Kosztowniak.

W radomskim akademiku zostanie wymieniona instalacja elektryczna i oświetlenie.  Wymieniony ma zostać również system sterowania zużyciem energii. Na dachu budynku zamontowane zostaną baterie fotowoltaiczne, akademik będzie docieplony i będzie miał nową elewację.