Radom i okolice Społeczeństwo

Będą tymczasowe przerwy w działaniu sygnalizacji świetlnej na Borkach

Będą tymczasowe przerwy w działaniu sygnalizacji świetlnej na Borkach. Spowodowane jest to koniecznością wymiany wadliwie działającej w tym rejonie podziemnej instalacji elektrycznej.

Od 12 grudnia do odwołania będą występowały przerwy w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ulic 1905 Roku, Maratońskiej i Limanowskiego oraz 1905 Roku i Łukasika.

Jeżeli sygnalizacje w sąsiedztwie kościoła Świętej Teresy nie będą w najbliższym okresie tymczasowo działały, to nie oznacza to, że się zepsuły. Przerwy będą efektem prac, które mają tu na celu usprawnienie funkcjonowania świateł. Chodzi między innymi również o to, aby w przyszłości zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii tych sygnalizatorów.

Aby w przyszłości było lepiej, wszyscy uczestnicy ruchu muszą jednak liczyć się przez pewien okres z utrudnieniami. Konieczna jest wymiana części okablowania istniejącej sygnalizacji, a to znaczy, że w tym okresie nie będzie mogła ona działać.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu apeluje zatem do kierowców, pieszych i rowerzystów o zachowywanie szczególnej ostrożności.

– Jeśli jest to możliwe, prosimy o omijanie obydwu skrzyżowań innymi trasami. Ulice Limanowskiego oraz Maratońską łączy Dębowa (za cmentarzem rzymskokatolickim). Pomiędzy Limanowskiego a 1905 Roku można przemieszczać się przez Mariacką i Młodzianowską, Tytoniową albo Obrońców, a pomiędzy Limanowskiego a Maratońską (po stronie zalewu) przejazd jest możliwy Suchą, Kosowską i Dębową lub przez Stasieckiego

informuje MZDiK.

O planowanych wyłączeniach sygnalizacji powiadomiono także radomską policję, z prośbą o zwrócenie przez funkcjonariuszy szczególnej uwagi na ten rejon.

Źródło: MZDiK