Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Blisko 20 nowych wozów strażackich trafiło do OSP w regionie radomskim

Blisko 20 nowych wozów strażackich trafiło do Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie radomskim. Rząd zapewnił, że na tym nie koniec i zapowiedział nowe dotacje.

Blisko 20 nowych wozów strażackich trafiło do Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie radomskim. Rząd zapewnił, że na tym nie koniec i zapowiedział nowe dotacje.

Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w regionie radomskim trafią nowe wozy strażackie.

MSWiA i KG PSP opublikowały listę jednostek OSP, do których trafią nowe wozy strażackie

W poniedziałek, 27 lutego 2023 roku odbyła się konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości, dotycząca rekordowej dotacji dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Radomiu. W ramach wsparcia przekazano 19 nowych wozów strażackich.

O tym, jakimi kryteriami kierowała się komisja decydująca o przyznawaniu wozów do konkretnych jednostek mówił poseł PiS Marek Suski

– Przy przyznawaniu pojazdów kierowaliśmy się ilością wyjazdów poszczególnych jednostek, jak również brane pod uwagę były działania jednostek z młodzieżowymi drużynami OSP,  jest to bardzo ważne, ponieważ takie działania wychowuje kolejne pokolenie wspaniałych mieszkańców naszej ziemi, które niesie bezinteresowną pomoc mieszkańcom naszej ziemi – mówił Marek Suski.

Głos zabrała również poseł Anna Kwiecień

– To nie tylko wozy strażackie są elementem, który zdecydowanie poprawią mobilność i  możliwości OSP, to także wiele środków, które przeznaczamy na mundury strażackie, buty przeciwpożarowe, mundury, hełmy, na różnego rodzaju pilarki, pompy, na cały drobny sprzęt, który jest potrzebny do ratowania życia – mówiła Anna Kwiecień.

– Zapewniamy, że będziemy kontynuować to wsparcie zarówno dla Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej – dodała.

Jednostki, które otrzymają nowe wozy będą mogły oddać sprawne, ale używane pojazdy innym ochotniczym zespołom. Kolejne wsparcie ma w niedługim czasie otrzymać także Państwowa Straż Pożarna.

Przypomnijmy, że w całej Polsce do Ochotniczych Straży Pożarnych w tej transzy trafiło 675 nowych wozów strażackich.