O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Bp Marek Solarczyk będzie obchodził 3. rocznicę ingresu do katedry radomskiej

Bp Marek Solarczyk będzie obchodził w sobotę 27 stycznia trzecią rocznicę ingresu do katedry radomskiej. W związku z tym biskup pomocniczy diecezji radomskiej Piotr Turzyński wystosował okolicznościowy komunikat z prośbą o szczególną modlitwę za Pasterza Radomskiego Kościoła.

Komunikat bp Piotra Turzyńskiego, biskupa pomocniczego diecezji radomskiej

„Zbliża się trzecia rocznica uroczystego ingresu Ks. Biskupa Marka Solarczyka do katedry Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Proszę wszystkich Kapłanów, Osoby Życia Konsekrowanego i Was Bracia i Siostry, aby sobotę 27 stycznia 2024 roku uczynić dniem szczególnej modlitwy w intencji Księdza Biskupa Marka, prosząc dobrego Boga o potrzebne łaski dla naszego Pasterza w kierowaniu Diecezją Radomską”.

Bp Piotr Turzyński
Wikariusz Generalny

Objęcie katedry radomskiej przez bp Marka Solarczyka odbyło się 27 stycznia 2021 r. w obecności abp Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego. W uroczystości wzięła wówczas udział ograniczona liczba duchowieństwa i świeckich ze względu na panującą w tym czasie epidemię.

Bullę nominacyjną papieża Franciszka odczytał biskup pomocniczy diecezji radomskiej Piotr Turzyński,

Tematem przewodnim ingresowej homilii bp Marka było ofiarne życie św. Józefa – patrona roku 2021, Opiekuna Świętej Rodziny, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Opiekuna Pana Jezusa i Patrona Kościoła Katolickiego. Nowy biskup diecezjalny powiedział wówczas:

Szczególnym orędownikiem naszej modlitwy i przewodnikiem na drogach życiowych powołań jest Św. Józef – Opiekun Świętej Rodziny, Oblubieniec Matki Bożej i Patron Kościoła Katolickiego. Papież Franciszek w Liście „Patris corde”, zachęcając nas do owocnego przeżycia Roku Świętego Józefa przypomina: „Musimy zawsze zadawać sobie pytanie, czy z całych sił strzeżemy Jezusa i Maryi, którzy w tajemniczy sposób są powierzeni naszej odpowiedzialności, naszej trosce, naszej opiece…

Biskupim wezwaniem bp Marka Solarczyka są słowa z Ewangelii wg. św. Marka, które wtedy, w dniu swojego ingresu do radomskiej katedry przytoczył:

Idźmy z ufnością, aby wypełniać misję od Boga i niech naszą nadzieją będzie obietnica samego Zbawiciela, że: „Wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy!” (Mk 9,23).

Bp Marek Solarczyk jest piątym biskupem naszej diecezji.

Źródło i foto: diecezja.radom.pl