Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Budowa boiska przy „Hubalu” z dofinansowaniem

Prawie 300 tys. złotych dofinansowania otrzymało miasto z budżetu Województwa Mazowieckiego na budowę boiska piłkarskiego z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy Zespole Szkół Zawodowych im. Hubala.

To inwestycja, która jest realizowana w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.

– To kolejny nasz projekt, który znalazł uznanie w oczach zarządu Województwa Mazowieckiego i otrzymał dofinansowanie. Powstające boisko będzie świetnym miejscem nie tylko do realizacji zadań związanych z procesem edukacji, ale także szansą na aktywizację lokalnej społeczności – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Inwestycja ta jest bardzo wyczekiwana przez mieszkańców.

– Ta inwestycja była silnie oczekiwana przez mieszkańców, czego wyrazem było ponad 7 tysięcy głosów oddanych na ten projekt w Budżecie Obywatelskim. Tym bardziej się cieszę, że znalazła się wśród tych, które mogły otrzymać dofinansowanie – mówi wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Budowa boiska trwa. Prace powinny się zakończyć w sierpniu. Boisko wraz ze strefami bocznymi będzie miało wymiary 42 x 76 metrów. Zostanie też zamontowane oświetlenie i monitoring oraz piłkochwyty i pozostałe elementy wyposażenia. Koszt inwestycji to nieco ponad 1,3 mln zł.

Nowy plac zabaw w PSP nr 4

Przypomnijmy, że w zeszłym roku przy ZSZ im. Hubala powstało także boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej. Ta inwestycja została sfinansowana ze środków spoza Budżetu Obywatelskiego.

Źródło: UM Radom