Radom i okolice Religia Społeczeństwo

Caritas Diecezji Radomskiej rusza z akcją 1,5% podatku dla potrzebujących

Caritas Diecezji Radomskiej rusza z akcją 1,5% podatku dla potrzebujących. Wczoraj odbyła się inauguracja tegorocznej edycji.

W ramach ubiegłorocznej kampanii „1,5% podatku dla potrzebujących” Caritas Diecezji Radomskiej zebrało ponad 700 tysięcy złotych. Kwota została rozłożona na dwie części, z czego 400 tys. przeznaczono na indywidualne porozumienia, natomiast pozostała część kwoty została przeznaczona na wsparcie działalności Caritas.

– Wspieramy nasze placówki takie jak: trzy domy dla dzieci, jadłodajnie, świetlice, pedagogikę uliczną… Wszystkie nasze dzieła, które prowadzone są na terenie Diecezji Radomskiej przez Caritas, wspierane są ze środków zbieranych z 1,5%. Zachęcam Państwa do tego byście wsparli nas. Wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym nasz numer KRS: 0000222733. I to wystarczy… naprawdę miłość procentuje

przekazał Caritas Diecezji Radomskiej.

W tym roku będzie można wypełnić zeznania podatkowe w dwóch punktach: na ulicy Kościelnej 5 w siedzibie Caritas, oraz w budynku Kurii Radomskiej (ul. Malczewskiego 1).

Co ciekawe, do akcji dołączył się Robert Prygiel, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Roberta Prygla, który na ręce ks. Damiana Drabikowskiego przekazał koszulkę Aleksandra Śliwki – polskiego siatkarza, występującego na pozycji przyjmującego, reprezentanta Polski.

Koszulka zostanie wystawiona na licytacji charytatywnej zorganizowanej przez Caritas Diecezji Radomskiej.

Źródło: Caritas Diecezji Radomskiej