Na czasie Polska i świat

Centrum e-Zdrowia uruchomiło nową infolinię

Nowa infolinia Centrum e-Zdrowia jest przyjazna i wygodna w obsłudze. Dzięki niej użytkownicy mogą uzyskać wsparcie techniczne związane z usługami e-zdrowia.

Z usług e-zdrowia, takich jak: e-recepta, e-skierowanie czy aplikacje: Internetowe Konto Pacjenta, mojeIKP oraz gabinet.gov.pl, każdego dnia korzystają miliony użytkowników. Pod numerem 19 239, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, pacjenci, pracownicy medyczni i pozostałe podmioty uzyskają pomoc techniczną związaną z obsługą e-zdrowia.

Obecnie uzyskanie pomocy technicznej jest jeszcze prostsze, dzięki nowemu, bardziej intuicyjnemu interaktywnemu menu głosowemu. Od początku miesiąca, dzwoniąc na infolinię techniczną Centrum e-Zdrowia, wystarczy wybrać odpowiednią kategorię użytkownika, a następnie wskazać system, którego dotyczy problem. Łącznie wyodrębniono 9 grup, od pacjentów, przez pracowników medycznych, aż po kadrę menedżerską. Taki sposób korzystania jest wygodny i przyjazny. Dzięki niemu szybciej możemy uzyskać wsparcie.

Osoby i instytucje na co dzień korzystające z usług e-zdrowia pomoc techniczną mogą też uzyskać, wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie ezdrowie.gov.pl (dotyczy systemu e-zdrowie P1) lub wysyłając maila na jeden ze wskazanych adresów, przeznaczonych dla każdego z systemów.

Z kolei pacjenci mogą się kontaktować z Centrum za pośrednictwem profilu Internetowe Konto Pacjenta na Facebooku. Dodatkowo od dwóch lat na portalu pacjent.gov.pl działa chatbot, za pomocą którego można zadać pytanie o konkretne usługi e-zdrowia. Narzędzie to cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników strony. Od chwili jego uruchomienia w październiku 2020 skorzystało z niego 4,7 mln osób. Łącznie udzielono w ten sposób 9,7 mln odpowiedzi.

Więcej informacji: [email protected]

Źródło informacji: Centrum e-zdrowia

Foto: Pixabay