Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Centrum Informatyki Resortu Finansów w Radomiu jest stale rozwijane

Centrum Informatyki Resortu Finansów w Radomiu jest stale rozwijane. Aktualnie pracuje tam 1600 osób. Finalnie znaleźć tam pracę będzie mogło wielu młodych informatyków.

W piątek, 6 października 2023 roku przed budynkiem Centrum Informatyki Resortu Finansów w Radomiu odbyła się konferencja prasowa, na której pojawiła się obecna minister finansów, Magdalena Rzeczkowska.

O tym, czym jest CIRF mówiła w trakcie konferencji aktualna minister finansów.

– Centrum Informatyki Resortu Finansów w Radomiu to mózg operacyjny ministerstwa resortu finansów; miejsce, w którym składujemy, przetwarzamy ogromne ilości danych, dzięki którym możemy na co dzień świadczyć coraz lepsze usługi elektroniczne dla obywateli

tłumaczyła Rzeczkowska.

Obiekt serwerowni CIRF ma zostać poszerzony o budynek typu Data Center.

– Rozpoczęto prace fundamentowe, za kilka dni wchodzi wykonawca na palowanie terenu, będziemy szli w górę. Patrząc na wykonawcę i nadzór wiem, że inwestycja będzie prowadzona w sposób wzorcowy

mówił Andrzej Kosztowniak, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

W nowym budynku CIRF pracuje aktualnie 1600 osób. Po sfinalizowaniu inwestycji będą potrzebne kolejne ręce do pracy. Nowa siedziba CIRF będzie też szansą dla młodych informatyków.

– Właśnie tu, w Radomiu, dzięki doskonałej współpracy z lokalnymi uczelniami, z uniwersytetem, ze szkołami średnimi mamy możliwość pozyskiwania nowych kadr. W tej chwili pracuje tutaj 1600 osób, a w związku z rozbudową serwerowni potrzebni będą nowi pracownicy

mówiła minister finansów.

Serwerownia w Radomiu przetwarza największe zasoby danych w kraju o polskich podatnikach, procesach celnych i skarbowych.

Rozbudowa serwerowni Centrum Informatyki Resortu Finansów w Radomiu o nowy obiekt typu Data Center rozpoczęła się latem tego roku. Inwestycja będzie kosztować co najmniej 170 mln zł. Budowa ma potrwać do 2025 roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.