Enea Wytwarzanie O tym się mówi Sport

Czwarty sezon Radomiaka Radom z energią od Enei Wytwarzanie

Po raz kolejny piłkarze RKS Radomiak Radom otrzymali wsparcie swojego głównego sponsora – Enei Wywarzanie. Obecna umowa między klubem, a energetyczną firmą zawarta została na okres trzech lat.

Jest to już czwarty sezon z rzędu współpracy Enei Wytwarzanie z „Zielonymi”. Przez ten czas radomski klub stale rozwijał się sportowo i organizacyjnie, czego dowodem był awans do PKO Ekstraklasy. Obecnie Radomiak gra już drugi sezon na tym poziomie rozgrywek, będąc liczącą się drużyną w stawce najlepszych piłkarskich klubów Polski, a mecze z jego udziałem oglądają tysiące osób na stadionach i dziesiątki tysięcy dzięki relacjom w telewizjach i mediach społecznościowych. Nowa umowa sponsoringowa jest wyjątkowa, bo została zawarta na okres trzech lat. Zawiera ona w swoich zapisach nie tylko sponsoring drużyny seniorów Radomiaka, ale także organizację na boiskach w Radomiu turniejów piłkarskich z udziałem dzieci i młodzieży z regionu radomskiego.

Obydwie strony bardzo dobrze oceniają dotychczasową współpracę. Dziękują również za zaangażowanie posłowi Markowi Suskiemu, przewodniczącemu Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych, na którego wsparcie zarówno Enea Wytwarzanie, jak i klub zawsze mogą liczyć.

Jesteśmy dumni, że energetyczny gigant, który w ostatnich latach bardzo mocno zaangażował się w rozwój polskiego sportu, już czwarty sezon gra z Radomiakiem. Oznacza to, że współpraca z naszym klubem dla tak zacnego Sponsora jest opłacalna zarówno pod względem biznesowym, jak i wizerunkowym. Jej kontynuacja cieszy nas wszystkich tak samo, jak zdobywane punkty w meczach PKO BP Ekstraklasy. Chcę tutaj podkreślić, że z każdym sezonem ekwiwalent reklamowy, jaki Radomiak zapewnia marce Enea, jest coraz bardziej okazały. Mając u swojego boku tak silnego, a zarazem wiarygodnego Partnera, Radomiak może spokojnie myśleć o dalszym rozwoju całego klubu, w tym także o rozbudowie Akademii, na czym nam wszystkim bardzo zależy. Ta pozytywna energia, która płynie od Enei, udziela się całemu klubowi. Cieszy nas fakt, że Sponsor angażuje się też w działania promujące aktywność sportową wśród dzieci i młodzieży z regionu radomskiego, chociażby przez wspólną organizację na boiskach w Radomiu turniejów piłkarskich dla najmłodszych adeptów piłki nożnejstwierdził Sławomir Stempniewski, prezes Zarządu RK Radomiak Radom.

– To już kolejna umowa sponsoringowa, którą podpisaliśmy z Radomiakiem, ta jednak ma szczególne znaczenie. Po raz pierwszy zawarliśmy ją na okres trzech lat, wcześniej były to umowy jednoroczne. Zrobiliśmy to po starannej analizie badań efektywności dotychczasowych umów sponsoringowych i estymacji projektu nowej umowy, kierowaliśmy się też przy tym poczuciem naszej misji, jako firmy społecznie odpowiedzialnej. Jesteśmy przekonani, że taka forma umowy daje klubowi poczucie stabilności i pozwala snuć długofalowe plany. Ważne dla nas jest także nasze zaangażowanie w rozwój sportu dzieci i młodzieży i mamy nadzieję, że już wkrótce tych młodych piłkarzy będziemy mogli oklaskiwać oglądając ich występy w pierwszej drużynie klubu – powiedział Jan Mazurkiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie do spraw korporacyjnych.

Ta umowa dowodzi, że kluby sportowe mogą liczyć na współpracę ze spółkami Skarbu Państwa nawet w tak trudnych czasach. Enea Wytwarzanie wspierała Radomiaka w okresie pandemii, wspiera w dobie panującego kryzysu na  świecie wywołanego napaścią Rosji na Ukrainę. Co więcej, umowa ta została podpisana na okres trzech lat, co dla klubu ma ogromne znaczenie. To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla Radomiaka, ale także dla ogromnej rzeszy jego kibiców. Gratuluję klubowi, gratuluję Enei Wytwarzanie i trzymam kciuki za sukcesy, które są jednocześnie sukcesami nas wszystkich stwierdził poseł Marek Suski, przewodniczący Sejmowej Komisji do Spraw Energii, Klimatu  i Aktywów Państwowych.