Radom i okolice Wiadomości

Czy otwarcie lotniska w Radomiu będzie opóźnione?

Poseł Koalicji Obywatelskiej Maciej Lasek stwierdził za pośrednictwem Twittera, że otwarcie radomskiego lotniska będzie opóźnione nawet do czerwca następnego roku. Informację zdementowała rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa  Państwowego „Porty Lotnicze” Anna Dermont.

Poseł na Sejm RP z ramienia Koalicji Obywatelskiej Maciej Lasek stwierdził, że otwarcie lotniska Warszawa-Radom może być opóźnione nawet do czerwca 2023 r. Według polityka do Urzędu Lotnictwa Cywilnego nie wpłynął jeszcze wniosek o wydanie certyfikatu dla powstającego portu lotniczego. Planowo już wiosną przyszłego roku miały ruszyć rejsy realizowane przez PLL LOT. Sprzedaż biletów na loty do Paryża, Kopenhagi oraz Rzymu już teraz sprzedają się zaskakująco dobrze, o czym pisaliśmy już na naszym portalu. Jak zaznaczył poseł Lasek otwarcie lotniska w Radomiu zaplanowano na 23 marca 2023 r.

Do słów posła odniósł się rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” pani Anna Dermont. Stwierdziła, że firma nie podała oficjalnej daty otwarcia radomskiego lotniska.

– Nigdy nie była podawana dokładna data otwarcia lotniska, dlatego też nie rozumiemy, skąd w przestrzeni publicznej pojawiły się te terminy i „sensacyjne” informacje o opóźnieniach, których nie ma –  rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”Anna Dermont.

Rzecznik zaznaczył, że proces certyfikacji lotniska jest realizowany zgodnie z założeniami i w uzgodnieniu z Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Ponadto w tym procesie nie ma żadnego opóźnienia ze strony przedsiębiorstwa. Pani Dermont zaznacza, że nie ma żadnego ryzyka dla otwarcia radomskiego lotniska w 2023 r.

Jak informowaliśmy, lotnisko Warszawa-Radom uruchomi swoje pierwsze połączenia na przełomie marca i kwietnia 2023 roku. Mimo, że port lotniczy nie będzie działać przez cały rok, to jego włodarze szacują, że już 2023 roku uda im się obsłużyć 250 tys. podróżnych. Z lotniska ma startować ponad 30 samolotów tygodniowo. Ponadto według Planu Generalnego Portu Solidarność, w 2029 r. radomskie lotnisko obsłuży 1,5 mln pasażerów. Prognozy przewidują, że liczba gości będzie systematycznie rosnąć.

źródło informacji: rynek-lotniczy.pl