Inwestycje Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Czy w centrum Radomia powstaną nowe bloki?

Czy w centrum Radomia powstaną nowe bloki? Decyzję podejmie Rada Miejska Radomia.

Do Urzędu Miejskiego w Radomiu wpłynęła koncepcja budowy czterech budynków wielorodzinnych pomiędzy ulicami Żeromskiego i Stańczyka. Pierwszy z nich ma mieć 3 kondygnację i ma być wpasowany w zabytkowe otoczenie budynków na ulicy Żeromskiego, dwa następne – ulokowane w stronę ulicy Stańczyka – mają mieć cztery kondygnację, natomiast ostatni ma być pięciokondygnacyjnym budynkiem.

Inwestycję firmuje pracownia Rodak Architekci.

We wszystkich czterech budynkach ma znaleźć się od 96 do 107 mieszkań. W podziemiach mają być także garaże.

Lokale handlowo-usługowe o łącznej powierzchni 360 metrów kwadratowych będą umieszczone zarówno w budynku przy ulicy Żeromskiego, jak i w budynku przy ulicy Stańczyka. Warto zaznaczyć, że budynek przy ulicy Stańczyka nie będzie wyższy niż sąsiednie Pawilony Rosa przy ulicy Kilińskiego. Koncepcja projektu zostanie najpierw przedstawiona Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, a następnie poddana pod dyskusję i głosowanie w Radzie Miejskiej Radomia.

Opinie zebrane przez inwestora od odpowiednich instytucji sugerują, że istnieje możliwość budowy budynków wielorodzinnych w tym miejscu. Niemniej jednak, ostateczna decyzja w tej sprawie będzie należała do radnych, którzy teraz będą mieli głos decyzyjny.

Jeżeli radni wydadzą pozwolenie, to inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku. Co ważne, nad całą inwestycją w przypadku budowy pieczę będzie sprawował konserwator zabytków. W pobliżu planowanej inwestycji jest wiele radomskich zabytków, m.in. kościół Bernardynów oraz miasto Kazimierzowskie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Źródło: Fot. Rodak Architekci