Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Na Michałowie powstają tanie mieszkania na wynajem

Na Michałowie powstają tanie mieszkania na wynajem. Wmurowano symboliczny kamień węgielny.

Prace doszły już do tzw. poziomu zero i rozpoczęła się budowa pierwszej kondygnacji, gdzie został wmurowany symboliczny kamień węgielny.  

– Od kilku lat w ramach programu „Radom dla rodzin” systematycznie zwiększamy liczbę miejsc w przedszkolach i żłobkach. Analizując potrzeby które dziś występują na rynku mieszkalnym, doszliśmy też do wniosku że czas ruszyć z dużym projektem jeśli chodzi o mieszkania komunalne. Dlatego pozyskaliśmy pieniądze z Banku Gospodarstwa Krajowego i do końca 2025 roku ten blok powstanie. Jestem przekonany, że będzie cieszył młodych radomian, których nie stać zakup własnego mieszkania lub na wynajęcie mieszkania na wolnym rynku

powiedział prezydent Radosław Witkowski.

W 9-kondygnacyjnym bloku, który powstaje na Michałowie, znajdzie się 90 mieszkań o powierzchni od 32 do 63 metrów kwadratowych, z czego ponad połowa to mieszkania trzypokojowe.

Powstaną też mieszkania dwupokojowe i kawalerki, a pięć mieszkań na parterze zostanie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Jak mówi prezydent Radosław Witkowski, w planach miasta są kolejne tego typu inwestycje.

– Rozwój budownictwa komunalnego to ważny element rozwoju naszego miasta w najbliższej kadencji. Jestem zainteresowany, by w ciągu pięciu najbliższych lat, jeśli zostanę prezydentem Radomia i będę miał tak silne wsparcie moich koalicjantów tworzących Radomski Pakt Samorządowy, powstało 500 mieszkań dla rodzin, które będą chciały swoje dalsze losy związać z Radomiem. Wiem, że w Warszawie mamy przyjaciół i ambasadorów naszych radomskich spraw, a jedną z kluczowych spraw jest właśnie budowa mieszkań

zapowiedział Radosław Witkowski.

Blok, który powstaje u zbiegu ulic Piastowskiej i Łokietka buduje firma Kosonóg Budownictwo z Radomia. Wartość inwestycji to nieco ponad 29 mln złotych. Oddanie budynku do użytku jest planowane na jesień 2025 roku.

Źródło: UM Radom