Radom i okolice

Czy Wizz Air będzie latać z Radomia? Rozmowy trwają

Szef taniej linii lotniczej Wizz Air Jozsef Varadi przyznał, że trwają rozmowy z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze” nad możliwością uruchomienia lotów rejsowych z radomskiego lotniska.

 

Loty z radomskiego lotniska rozpoczną się w 28 kwietnia 2023 r. Pierwszym przewoźnikiem, który już uruchomił sprzedaż biletów, są Polskie Linie Lotnicze LOT. Od następnego roku pasażerowie będą mogli udać się do Paryża, Rzymu i Kopenhagi. Rejsy będą odbywać się trzy razy w tygodniu samolotami Boeing 737-800. Ponadto firma Sun&Fun Holidays chce uruchomić loty z Radomia do Dżerby w Tunezji i do Burgas w Bułgarii. Rejsy mają rozpocząć się od kwietnia. Firma dołączyła do innych touroperator jak Nekera oraz Itaki, którzy w 2023 r. uruchomią loty z radomskiego lotniska.

 

Do tego grona może również dołączyć inny znany przewoźnik Wizz Air. Szef taniej linii lotniczej Jozsef Varadi przyznał, że trwają rozmowy z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze” nad możliwością uruchomienia lotów rejsowych z radomskiego lotniska. Jednakże został postawiony jeden warunek. Rejsy węgierskiego przewoźnika z Radomia mają być uzupełnieniem oferty i nie zrezygnuje z Lotniska Chopina w Warszawie.

 

Źródło informacji: money.pl