</iframe>…" />
Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Dąbrówka Zabłotnia. Przebudowa drogi powiatowej dobiega końca

Przebudowa drogi powiatowej w Dąbrówce Zabłotniej powoli zmierza ku końcowi.

Już niebawem mieszkańcy gminy Kowala i kierowcy przejeżdżający od Rudy Małej w stronę Orońska, będą cieszyć się nowiutką szosą. Prace budowlane realizowane przez Powiat Radomski zmierzają już ku końcowi.

Przypomnijmy, że na inwestycję przeznaczono blisko 11 milionów złotych. Władze naszego powiatu pozyskały na ten cel 6,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych. Przypomnijmy, że remontowany odcinek ma długość 2,5 kilometra.

Zakres prac obejmuje poszerzenie jezdni do sześciu metrów oraz budowę chodnika na 1,5-kilometrowym odcinku. Przebudowane są skrzyżowania z drogami gminnymi i zjazdami do posesji, wykonane jest odwodnienie, pojawi się również nowe oznakowanie poziome i pionowe. Budowę realizuje firma Budromex.

Inwestycja jest już na finiszu. Mieszkańcy jeszcze napotykają na przeszkody, ale niebawem się one zakończą i będzie można cieszyć się nowym, równym odcinkiem.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/CMrWAYp1gKY?si=TEduFplwjncNJLu4" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>

Źródło: Powiat Radomski