Kronika kryminalna Radom i okolice Społeczeństwo

Doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia

Doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia. Po bezpośrednim pościgu mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Okazało się, że sprawca zdarzenia był poszukiwany i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

W poniedziałek (12.02) około godz. 15 policjanci z KPP Szydłowiec otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Orłów na drodze W727.

Jak ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze, kierujący volkswagenem doprowadził do kolizji drogowej z samochodem ciężarowym marki MAN. Kiedy kierowca ciężarówki wysiadł, ze swojego pojazdu sprawca odjechał z miejsca, ale ucieczkę zakończył w przydrożnym rowie, po czym wysiadł z samochodu i oddalił się pieszo w pobliskie zarośla.

Poinformowany o zdarzeniu dyżurny skierował na miejsce patrol, który w bezpośrednim pościgu zatrzymał sprawcę zdarzenia. Od 46-latka pobrano krew do badania na zawartość alkoholu lub środków odurzających. Na całe szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie został ranny.

W trakcie kontroli okazało się jednak, że kierujący volkswagenem, 46-letni mieszkaniec powiatu przysuskiego ma zatrzymane prawo jazdy i wydany przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, ponadto jest poszukiwany celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności, a pojazd, którym się poruszał, nie posiada aktualnych badań technicznych.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Szydłowiec