O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Dostępne oferty pracy na radomskim lotnisku

Najnowsze oferty pracy na radomskim lotnisku związane są z funkcjonowanie strefy komercyjnej.

W terminalu portu lotniczego Warszawa – Radom będzie funkcjonowała strefa komercyjna (sklepy, restauracje, kawiarnie), która umili podróżnym spędzenie czasu.

Ćwierć miliona – tylu pasażerów ma obsłużyć radomskie lotnisko w 2023 roku

Szacuje się, że ogólnie w porcie zatrudnienie znajdzie około 400 osób. Od wielu miesięcy trwa rekrutacja. Największym pracodawcą będzie Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Odrębna grupa to osoby zajmujące się organizacją ruchu lotniczego, co jest domeną Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Pracowników rekrutują również służby skarbowe i Straż Graniczna oraz firma zajmująca się naziemną obsługą samolotów, czyli Welcome Airport Services.

Najnowsze oferty pracy na radomskim lotnisku kierowane będą głównie do osób poszukujących wolnych stanowisk w branży gastronomicznej oraz handlowej. Największym pracodawcą jest tutaj Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona. Bowiem ta firma będzie odpowiedzialna za prowadzenie sklepów, restauracji i kawiarni. Na razie Baltona poszukuje menagerów do pracy w Radomiu. Rekrutacja na pozostałe stanowiska ruszy w lutym.

Pierwsze loty mają odbyć się wiosną bieżącego roku. 27 kwietnia przyleci do Radomia z Paryża boeing 737 – 800. Następnie rozpoczną się rejsy PLL LOT do Paryża, Rzymu i Kopenhagi.

Źródło informacji i foto: Lotnisko Warszawa – Radom/Facebook