Polityka Radom i okolice Społeczeństwo

„Drużyna Prygla” oficjalnie zaprezentowana [+FOTO]

„Drużyna Prygla” oficjalnie zaprezentowana. Kandydat na prezydenta Radomia przedstawił program, który ma zamiar zrealizować po wygranych wyborach.

W sobotę, 2 marca 2024 roku na placu Corazziego odbyło się spotkanie zorganizowane przez Roberta Prygla, kandydata na prezydenta Radomia.

Kandydat na prezydenta zaprezentował tzw. 5 Roberta Prygla.

  • Audyt miasta – przedstawienie do informacji mieszkańców Radomia realnych informacji na temat zadłużenia miasta i problemów, z którymi boryka się miasto, spółki itd.
  • Nasze dzieci, nasze wnuki – stworzenie projektów mających na celu zatrzymanie młodzieży w mieście, dążenie do tego, aby ulica Żeromskiego ożyła i była centrum spotkań młodzieży
  • Nasze zdrowie – zmiany w służbie zdrowia, dążenie do stworzenia nowoczesnego, uniwersyteckiego szpitala klinicznego, który będzie kształcić nowy personel, stworzenie godnych warunków dla lekarzy, rezydentów.
  • Nasze drogi – stworzenie godnej komunikacji dla mieszkańców Radomia, wprowadzenie ulg lub bezpłatnej komunikacji dla radomian, budowa parkingów miejskich wielopoziomowych, budowa dróg i remont dróg w złym stanie.
  • Bezpieczeństwo i porządek – współpraca z radą miejską, radami osiedlowymi, policją, stowarzyszeniami. Oprócz tego Robert Prygiel będzie dążył do stworzenia otwartej pływalni miejskiej, amfiteatru i filharmonii.

W trakcie wydarzenia przedstawiono także „Drużynę Prygla”, czyli kandydatów, którzy powalczą o miejsca w Radzie Miejskiej.

Okręg nr 1

Śródmieście, Miasto Kazimierzowskie, Planty, Osiedle XV-lecia

1. Wojciech Bernat- nauczyciel z wieloletnim stażem pracy w zespole szkół samochodowych w Radomiu, dyrektor dwóch kadencji tej szkoły. zakochany w Radomiu, żonie Annie i czwórce dzieci, znający partie polityczne jak mało kto, dlatego zdeklarowany bezpartyjny.
2. Paweł Czarnota – prawnik zajmujący się bankowością i finansami, sędzia piłkarski, członek stowarzyszenia „biegiem radom”
3. Katarzyna Skowierzak – żona, matka dwóch wspaniałych synów. Ekonomistka z rozsądku -menadżer zespołu rockowego z wyboru .Wierzy w Moc Radomia bo to, jak mówi – Mój Dom!
4. Maciej Urban – przedsiębiorca z Radomia, szczęśliwy mąż, działacz w bezpartyjnych samorządowcach.
5. Aneta Sujka – wieloletnia dziennikarka i prezenterka telewizyjna, szczęśliwa mama i żona. Propagatorka dietetyki i zdrowego żywienia wśród młodzieży.
6. Daniel Wydra – student prawa, wielokrotny mistrz polski oraz finalista mistrzostw świata i europy w tańcu latynoamerykańskim. Obecnie nauczyciel tańca
7. Zuzanna Prygiel – studentka, specjalistka ds social media i właścicielka swojego pierwszego start-upu. Kreatywna, aspirująca na liderkę, otwarta na zmiany.

Okręg nr 2

Część Ustronia od Alei Grzecznarowskiego w kierunku południowym, Prędocinek, Młodzianów, Godów, Malczew, Idalin, Janiszpol, Nowiny Malczewskie

1. Łukasz Białczak – radomianin od urodzenia, mąż, ojciec 2 córek. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, menedżer, ekonomista, kierownik licznych projektów edukacyjnych promujących kształcenie zawodowe. Zaangażowany w działalność społeczną i gospodarczą promującą polskie produkty i przedsiębiorczość.  Od 2016 roku zarządza największą organizacją pracodawców w regionie radomskim, skupiającą najlepszego firmy regionu.
2. Mateusz Głuch –  od urodzenia mieszka w Radomiu, ukończył studia na wydziale nauczycielskim,  mąż i ojciec dwójki dzieci, sportowiec, brązowy medalista  na mistrzostwach świata i pięciokrotny mistrz polski w kickboxingu.
3. Tomasz Chuchała – mąż, ojciec dwóch synów, nauczyciel, przedsiębiorca, wolontariusz, lider osób z ruchu dobrobytu i pokoju. 
4. Magdalena Maciaszczyk – żona i matka dwojga dzieci, babcia dwojga wnucząt , przedsiębiorca.
5. Cezary Guzal – ojciec syna i córki, mąż nauczycielki, biegły przy sądzie okręgowym w Radomiu, rzeczoznawca samochodowy. 
6. Ada Pawłowska – rodowita radomianka, lada moment inżynier informatyk, od 5 lat aktywna zawodowo. Wspomaga charytatywnie szczególnie schroniska dla bezdomnych zwierząt. Chce zmienić Radom w miasto, z którego młodzi już nie będą wyjeżdżać, a nawet przyjeżdżać z innych części kraju.
7. Małgorzata Favorito – z domu Czortek, wnuczka honorowego obywatela Radomia. Ukończyła Zarządzanie Biznesem w College’u w Sydney. Mama 14-nastoletniej córki. Pracownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Komendzie Wojewódzkiej PSP Radom, Przewodnicząca OPZZ Konfederacji Pracy. Jej największą pasją jest taniec.

Okręg nr 3

Południe, Żakowice, Potkanów, Krychnowice, Jeżowa Wola, Pruszaków, Wośniki, Kończyce, Borki, Halinów, Kierzków, Kozia Góra, część Wacyna od ulicy Przytyckiej w kierunku południowym, część Zamłynia od ulicy Głównej w kierunku południowym, Stare Miasto

1. Anna Szwed – spełniona żona i matka dwóch synów, od 17 lat pracownik poczty polskiej s.a.
2. Wioletta Kopania – ekonomistka, handlowiec, działacz społeczny na rzecz praw człowieka, zawsze blisko potrzeb radomian.
3. Piotr Nyk – mikroprzedsiębiorca lokalny  z wiedzą  ogólną znający  również schemat funkcjonowania struktur samorządowych i mechanizmów ich działania. Nie unika trudnych pytań zostawiając je bez odpowiedzi.
4. Agnieszka Gierwatowska – nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem, ławnik w sądzie rejonowym, aktywna charytatywnie i społecznie. Odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Senatu RP i Medalem KEN. Nominowana do tytułu Nauczyciela Roku w Polsce  i Dobroczyńcy Roku w Radomiu.
5. Wojciech Żaliński – szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci, pochodzi ze skarżyska-kamiennej, od 18 lat dumny mieszkaniec radomia. Siatkarski mistrz Polski oraz dwukrotny zwycięzca Ligi Mistrzów.
6. Agnieszka Białkowska – nauczycielka z wieloletnim stażem, doświadczona lektorka języka angielskiego, pedagożka specjalna, a także działaczka społeczna, dla której najważniejsze jest dobro, zdrowie i rozwój dzieci.
7. Łukasz Misztal – chrześcijanin, radomianin od urodzenia, działacz społeczny, pracownik 

Okręg nr 4

Gołębiów II, Obozisko, Kaptur, część Zamłynia od ulicy Głównej w kierunku północnym, Wacyn od ulicy Przytyckiej w kierunku północnym, Koniówka, Osiedle Akademickie, Brzustówka, Michałów, Młynek Janiszewski, Józefów, Mleczna, Huta Józefowska, Firlej, Krzewień, Wincentów, Wielogóra, Wólka Klwatecka.

1. Dariusz Kosior – profesor doktor habilitowany nauk medycznych, kardiolog, kierownik kliniki kardiologii i nadciśnienia tętniczego z pracownią elektrofizjologii klinicznej, centralny szpital kliniczny ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji w warszawie. To również kierownik medyczny wyprawy Polskie Himalaje w 2018 roku.
2. Andrzej Pawluczyk – wieloletni  dyrektor radomskiego szpitala specjalistycznego podczas jego najbardziej dynamicznego rozwoju, obecnie samorządowiec, sekretarz gminy Jedlińsk.
3. Filip Waligórski – lider struktur Bezpartyjnych Samorządowców w regionie radomskim, działacz społeczny i były dziennikarz.
4. Katarzyna Piasek – radomianka od urodzenia, z wykształcenia administratorka, właścicielka własnego salonu kosmetycznego, mężatka, mama dwójki dzieci.
5. Kamila Bednaruk – wspierająca  żona i matka, kobieta przedsiębiorcza, cierpliwa, empatyczna i otwarta na drugiego człowieka.
6. Marta Wilczyńska – mgr sztuki, społecznik, redaktor. Stowarzyszenie w Mocy
7. Michał Żeromiński – urodzony i wychowany w Radomiu, zawodowo związany ze sportem – boks to jego codzienność, praca i pasja.

Okręg nr 5

Glinice, Długojów, Długojów Górny, Malenice, Sadków, Dzierzków, część Ustronia od Alei Grzecznarowskiego w kierunku północno-wschodnim, Osiedle Nad Potokiem, Gołębiów, Gołębiów I, Rajec Szlachecki, Stara Wola Gołębiowska, Nowa Wola Gołębiowska, Rajec Poduchowny, północna część Idalina, wschodnia część Śródmieścia.

1. Robert Prygiel – radomianin z krwi i kości, były sportowiec, trener, obecnie menadżer, kochający mąż i ojciec 3 dzieci.
2. Marta Markowska – otwarta na świat i ludzi działaczka społeczna, szczęśliwa żona i matka
3. Krystian Amanowicz – niezależny działacz społeczny, który podczas pandemii zagwarantował pomoc prawną lokalnym restauratorom i hotelarzom.
4. Andrzej Szpilski – magister inżynier, przedsiębiorca, obecnie na zasłużonej emeryturze. Mąż, tata, dziadziuś z ogromnym sercem, energią i chęcią do działania. Pasjonat sportu, historii, geografii i wszechstronnej wiedzy o świecie.
5. Katarzyna Czajkowska-Więcaszek – żona i matka dwóch dorosłych synów, specjalistka od komunikacji i marketerka z wieloletnim doświadczeniem, która lubi żyć i pracować w Radomiu.
6. Mikołaj Kurbiel – z urodzenia radomianin, z wykształcenia – urbanista i kilkuletni pracownik miejskiej pracowni urbanistycznej, z zamiłowania – działacz społeczny, a osobiście – dumny ojciec. Radnym miejskim chce zostać by służyć miastu, które kocha i jego mieszkańcom.
7. Ewa Wijatkowska – radomianka, przedsiębiorca, promotor zdrowego stylu życia, mama 2 dzieci.

Przypomnijmy, że wybory samorządowe zaplanowano na niedzielę 7 kwietnia. Listy kandydatów na radnych mogą być zgłaszane do 4 marca, a kandydaci na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – do 14 marca.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.