Inwestycje

Dwie nowe ścieżki rowerowe powstaną jeszcze w tym roku

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetargi na budowę dwóch ścieżek rowerowych. Powstaną one wzdłuż ulicy 11 Listopada i Beliny-Prażmowskiego.

Obie inwestycje to kontynuacja realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego. Dzięki głosom mieszkańców powstaną kolejne dwa odcinki, które ułatwią rowerzystom jazdę po Radomiu. Będą elementem spójnej sieci, którą tworzymy łącząc już istniejące odcinki. Docelowo chcemy umożliwić sprawny i bezpieczny dojazd do centrum praktycznie z każdej części miasta.

– mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Ścieżkę na ul. 11 Listopada wykona radomska firma Stagmar za kwotę nieco ponad milion złotych. Będzie to niemal kilometrowy odcinek chodnika i asfaltowej ścieżki rowerowej od ulicy Zbrowskiego do ulicy Chrobrego. Prace mają zakończyć się za około pół roku.

Firma Perfekt za kwotę 587 tysięcy złotych wykona drogę dla rowerów wzdłuż ulicy Prażmowskiego. Chodnik i ścieżka rowerowa powstaną na odcinku o długości 420 metrów od ulicy 25 Czerwca do Traugutta. Inwestycja ma być wykonana w przeciągu maksymalnie 5 miesięcy.

 

 

Źródło: UM Radom