Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Kibic ekstraklasy wyruszył pieszo na mecz Radomiaka. Do przejścia ma 100 kilometrów

Janek, kibic ekstraklasy wyruszył w pieszą podróż z Sandomierza do Radomia. Wszystko przez przegrany zakład. Do przejścia ma 100 kilometrów. Co warte podkreślenia, Janek zdecydował się na wyjątkowy gest dla małego Krzysia.

O nietypowej sytuacji informowaliśmy na początku kwietnia. To właśnie wtedy jeden z kibiców Ekstraklasy wydał na siebie wyrok.

– Jak jakiś bramkarz strzeli gola w tej rundzie to idę na piechotę na stadion jego klubu

napisał Janek, kibic ekstraklasy na platformie X (dawniej Twitter).

Tak też się stało! Bramkarz Radomiaka podczas meczu z Puszczą Niepołomice zdobył jedną bramkę.

Przygodę czas zacząć

Janek po przegranym zakładzie poinformował, że wywiąże się z umowy i przybędzie na mecz Radomiaka Radom z Zagłębiem Lubin. Dziś nadszedł dzień, na który czekali zafascynowani sytuacją kibice. Honorowy kibic ekstraklasy wyruszył w pieszą podróż z Sandomierza do Radomia.

Do przejścia ma 100 kilometrów, a cała trasa została bardzo dobrze rozplanowana.

– Przygotowane jest już praktycznie wszystko, w ostatniej chwili wyszły małe kłopoty z noclegiem w Ostrowcu, ale to też już załatwione. Planujemy wyruszyć w czwartek spod stadionu Wisły Sandomierz i dojść do Ostrowca Świętokrzyskiego, zwiedzając po drodze parę stadionów z niższych lig. Następnego dnia z Ostrowca musimy dojść do Iłży, gdzie klub Polonia Iłża zaproponował nam przybliżenie historii klubu który ma już ponad 100 lat. W sobotę rano wyruszamy z Iłży do Skaryszewa na mecz miejscowej drużyny, a po meczu prosto na stadion Radomiaka

mówił Janek podczas ostatniego wywiadu z portalem ekstraklasatrolls.pl.

Co ciekawe, Janek interesuje się historią II wojny światowej i jak poinformował, na pewno sobie nie odmówi postojów przy zabytkach czy pomnikach związanych z tym tematem.

Jaki wynik meczu typuje Janek? O to zapytał portal Coolturalnie o piłce.

– Ostatnie spotkanie w Kielcach było moim pierwszym meczem Radomiaka obejrzanym na żywo i było dość traumatyczne. Myślę jednak, że na Struga będzie zupełnie inaczej gdy piłkarze poczują wsparcie kibiców

odpowiedział Jan.

Pod Radomiem na ekstraklasowego podróżnika czekać ma Ekstraklasa Live Park. Ponadto, Janek prowadzi relację ze swojej podróży na platformie X.

Daleka podróż z wielkim sercem

Jankowi oprócz brata towarzyszyć będzie szlachetny cel. Kibic ekstraklasy podzielił się na platformie X swoim postanowieniem. W trakcie podróży promować będzie zbiórkę dla chorego Krzysia, który zmaga się z tzw. HLHS, czyli zespołem niedorozwoju lewego serca.

Zbiórkę można wesprzeć TUTAJ.

Janku! Trzymamy kciuki za bezpieczną podróż i życzymy powodzenia!