O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Dziecięcy Uniwersytet Biblijny ma nowych studentów

Dziecięcy Uniwersytet Biblijny w diecezji radomskiej ma 17 nowych studentów, którymi są uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr. 3 w Radomiu. Dzieci otrzymały birety oraz indeksy.

Uroczyste ślubowanie miało miejsce w niedzielę, 23 kwietnia w kościele bł. Annuarity w Radomiu, na początku Mszy Św.

Zgromadzonych na uroczystości, w szczególności moderatora Dzieła Biblijnego św. Jana Pawła II ks. dr hab. Jacka Kucharskiego oraz panie katechetki, dzieci, ich rodziców i cała wspólnotę parafialną przywitał proboszcz parafii p.w. bł. Annuarity i św. Michała Archanioła, ks. kan. Kazimierz Marchewka.

Następnie przemówił ks. Jacek Kucharski, który wyraził dużą radość z przystąpienia do uczelni biblijnej aż tylu dzieci. Podziękował za współpracę proboszczowi parafii a także paniom katechetkom za trud, jaki wkładają w uczenie młodych studentów. Przypomniał też, że celem tego Uniwersytetu jest poznawanie Pisma Świętego, aby widzieć, jak jest ono piękne i jak wielkie ma znaczenie. Pogratulował również rodzicom młodych studentów.

Dziecięcy Uniwersytet Biblijny w diecezji radomskiej posiada 4 filie, które znajdują się przy parafii św. Jana Chrzciciela i przy parafii bł. Annuarity, oraz w Jedlni Letnisko i w Szydłowcu. Liczy blisko 200 studentów.

Dziecięca Uczelnia Biblijna nadzieją Kościoła Katolickiego

Źródło i foto: radioplus.com.pl