Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

W Radomiu powstało Laboratorium Nowych Mediów

Od środy w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu działa Laboratorium Nowych Mediów, czyli nowoczesne studio, w którym można m.in. tworzyć profesjonalne materiały audio i wideo. Inwestycję zrealizowano w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Koszt stworzenia Mazowieckiego Laboratorium Nowych Mediów nazwanego także Vlogatorium to 600 tys. zł. „Nowoczesne studio wyposażone jest w niezbędny sprzęt oraz scenografię pozwalającą na przeprowadzanie wywiadów, dyskusji i debat, a także w studio wirtualne” – rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Marta Milewska

Z Vlogatorium będą korzystać zarówno uczniowie, którzy mogą tam odbywać zajęcia z zakresu edukacji medialnej, jak i nauczyciele chcący uatrakcyjnić i wzbogacić zajęcia o materiały wideo lub podcasty. Oferta jest też skierowana do konsultantów i doradców metodycznych oraz pedagogów korzystających z form doskonalenia w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje z zakresu IT i nowych mediów.

„Z ofert mogą też korzystać twórcy chcący zrealizować swoje pomysły i inicjatywy związane z mediami. Placówka jest otwarta również dla seniorów i osób wykluczonych cyfrowo” – zaznaczyła rzeczniczka.(PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ jann/