O tym się mówi Religia Wiadomości

Dzień Dobra w diecezji radomskiej

Dzień Dobra jest obchodzony w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. To również święto patronalne Caritas. W tym roku uroczystości odbędą się w Starachowicach.

Obchody Dnia Dobra rozpoczną się w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tam o godz. 15.00 – spotkanie modlitewne i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Modlitwą zostaną objęci wolontariusze, podopieczni, pracownicy, księża, opiekunowie szkolnych i parafialnych Zespołów Caritas, oraz wszyscy, którzy wspierają działalność Caritas modlitwą bądź ofiarą.

O godz. 15.45 w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Jana Pawła II – otwarcie Dnia Dobra i „Festiwal Miłosierdzia” podczas którego wystąpią zespoły: Guzowianki, Zespół Góralski „Ciupaga”, Tomek Kamiński z Zespołem a także dzieci z placówek prowadzonych przez Caritas Diecezji Radomskiej. W programie zaplanowano również seminaria i wiele atrakcji dla dzieci takie jak zjeżdżalnia, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków i inne.

Obchody Dnia Dobra potrwają do godz. 20.20.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Biskup Radomski Marek Solarczyk, Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Ambroszczyk i Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Źródła: diecezja.radom.pl  /  caritasradom.pl

Foto: radom.gosc.pl