• Enea Wytwarzanie Radom i okolice Sport Zdjęcia

  Emocjonujące VII Mistrzostwa Grupy Enea w Tenisie Stołowym już za nami!

  W Kozienicach po raz siódmy odbyły się Mistrzostwa Grupy Kapitałowej Enea w Tenisie Stołowym. Nie brakowało zaskakujących rozstrzygnięć i wielkich emocji, dodatkową atrakcją zawodów była obecność Tomasza Krzeszewskiego, trenera kadry narodowej mężczyzn w tenisie stołowym i znakomitego zawodnika Łukasza Sokołowskiego. Najcenniejsze trofeum wywalczył Jarosław Kozłowski z Enei Trading.

  Turniej odbył się w sobotę, 21 października w hali sportowej Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Enea Wytwarzanie była sponsorem tego sportowego wydarzenia, a zorganizował je kozienicki Klub Tenisa Stołowego. Uczestnicy siódmej już edycji mistrzostw
  zmierzyli się w czterech kategoriach: ligowcy, amatorzy, do 40 roku życia i powyżej 40 roku życia.

  Wśród młodszych zawodników zwycięstwo wywalczył Piotr Kołdyka z Enei SA, drugie miejsce zdobył Przemysław Nowak z Enei Wytwarzanie, a trecie Jarosław Kozłowski z Enei Trading. W kategorii powyżej 40 roku życia wygrał Bohdan Jędrzejewski z Enei Operator, srebrny medal zdobył Artur Moroz z Enei Wytwarzanie, natomiast brązowy medal otrzymał Jarosław Marchalewski z Enei Operator. Kategoria poświęcona amatorom okazała się zwycięska dla Michała Mikołajczyka z Enei Centrum, drugie miejsce zdobył Wojciech Stankiewicz, emerytowany pracownik, zaś trzecie Andrzej Skowron z Enei Bioenergia. W najbardziej prestiżowej kategorii ligowców mecze zostały rozstrzygnięte po zaciętych, pięciosetowych bojach. Pierwsze miejsce zajął Jarosław Kozłowski, drugie miejsce przypadło w udziale Piotrowi Kołdyce, a trzecie zdobył Artur Moroz. Wielkie brawa otrzymała też od wszystkich jedyna zawodniczka Inez Szczepaniak.

  Gośćmi specjalnymi tego dnia byli Tomasz Krzeszewski, trener kadry narodowej mężczyzn w tenisie stołowym oraz mistrz Europy Juniorów sprzed dwóch lat Łukasz Sokołowski. Obaj chętnie dzielili się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem, każdy uczestnik mógł też zagrać z młodym zawodnikiem. Kilka piłek odbił z nim także Jan Mazurkiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie do spraw korporacyjnych.

  Gratuluję nie tylko zwycięzcom, ale też wszystkim zawodnikom, którzy przyjechali do nas z różnych miejsc w Polsce. Widać było bardzo wysoki poziom rozgrywek, jednocześnie turniej stał się okazją do spotkań, rozmów i sportowej zabawy. Zawsze staramy się wspierać pracowników w realizowaniu ich pasji i ten turniej był tego doskonałym przykładem – stwierdził Jan Mazurkiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie do spraw korporacyjnych.

  Tomasz Krzeszewski nie ukrywał, że cieszy go tak duże zainteresowanie tenisem stołowym w spółkach należących do Enei, która jest sponsorem kadry Polski, trener był też jedną z osób wręczających puchary, dyplomy i nagrody.

  Wśród cennych nagród dla zwycięzców każdej kategorii znalazły się między innymi otrzymane z Polskiego Związku Tenisa Stołowego gadżety z autografem Natalii Partyki. Dyplomy i upominki przewidziane były dla wszystkich uczestników turnieju. Upominki trafiły również do najstarszego i najmłodszego uczestnika turnieju oraz do jedynej kobiety biorącej udział w zawodach.