Na czasie O tym się mówi Polityka Polska i świat Radom i okolice Społeczeństwo Wybory 2023 Wyróżnione

Exit Poll dla okręgu nr 50. Wyniki wyborów do Senatu

Dzień wyborów parlamentarnych to czas, w którym decydujemy o przyszłości naszego kraju. Polacy wybrali dziś 460 posłów i 100 senatorów, mieli możliwość wypowiedzieć się także w referendum. Dzięki dodatkowemu badaniu Exit Poll dla OGB otrzymaliśmy informacje dla poszczególnych okręgów. Przedstawiamy jak wygląda sytuacja okręgu nr 50 w wyborach do Senatu.

Okręg wyborczy nr 50 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar powiatów lipskiego, radomskiego, szydłowieckiego i zwoleńskiego oraz miasta na prawach powiatu Radomia (województwo mazowieckie). Wybierany jest w nim 1 senator na zasadzie większości względnej.

W okręgu wyborczym numer 50 w wyborach do Senatu w 2023 r. głosować można było na:

1. BRYMORA Cezary Edward KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI
2. DĄBROWSKI Jarosław KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
3. MNICH Beata KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEATA MNICH
4. NOWAK Jacek Marian KW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
5. SKURKIEWICZ Wojciech KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Według aktualnych danych od Ogólnopolskiej Grupy Badawczej okręg nr 50 (Radom) reprezentować będzie Wojciech Skurkiewicz, który w badaniu Exit Poll OGB uzyskał najwyższy wynik spośród wszystkich kandydatów.

Z kolei w bliskim nam okręgu nr 49 (Grójec) do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, który obejmuje obszar powiatów białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego i przysuskiego (województwo mazowieckie), na Senatora wybrany został kandydat PiS-u Stanisław Karczewski @StKarczewski.

Podane informacje bazują na głosach oddanych w badaniu Exit Poll OGB.
źródło: OGB