Radom i okolice Sport

GKS Jodła Jedlnia-Letnisko ma nowy zarząd

Dariusz Sowa został nowym prezesem drużyny GKS Jodła Jedlnia – Letnisko. Wyboru dokonano podczas środowego Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo – Wyborczego. Poznaliśmy też cały zarząd klubu piłkarskiego.

Dariusz Sowa jest mieszkańcem Jedlni-Letniska. Od lat jest związany z klubem. Jest również społecznikiem i organizatorem wielu wydarzeń na terenie gminy.

Nowy prezes Jodły mówi, że jego celem będzie konsolidacja środowiska piłkarskiego i utworzenie akademii piłkarskiej. 

– Chcemy szkolić dzieci i młodzież. Wszystko po to, aby zawodnicy naszej akademii stanowili zaplecze drużyny seniorów. To nie wszystkie cele, jakie stawiamy przed sobą, bowiem jako zarząd planujemy pozyskać sponsorów w formie stałego partnerstwa. Z nadzieją obserwuję również budowę klubowego budynku. Dzięki tej inwestycji, realizowanej przez burmistrza Piotra Leśnowolskiego, rozwój sportowy naszych wychowanków, stanie się faktem. Liczę również na współpracę z nauczycielami wychowania fizycznego z naszych gminnych szkół. Reasumując, mam nadzieję, że nowy zarząd klubu będzie siłą napędową wszystkich naszych planów i zamierzeń. Cieszę się, że postawiono na osoby z doświadczeniem,  co w konsekwencji przyczyni się do podniesienia poziomu sportowego drużyny seniorów

powiedział prezes Dariusz Sowa.

Przypomnijmy, że w tym roku klub GKS Jodła Jedlnia-Letnisko będzie obchodził 75-lecie istnienia.

Zastępcami nowego prezesa będą: Dominik Szczepański i Zbigniew Sobieraj. Pozostałe funkcje w Jodle objęli: skarbnik – Piotr Michowski, sekretarz – Kinga Lutka, oraz członkowie zarządu: Mieszko Zagożdzon i Jacek Krawczyk.