Radom i okolice Sport

Grand Prix w Siatkówce Plażowej Kobiet – Kozienice 2024 [+FOTO]

W trzeci weekend czerwca Kozienice stały się centrum kobiecej siatkówki plażowej.

Na boiskach przy krytej pływalni Delfin rozgrywany był turniej Grand Prix w Siatkówce Plażowej Kobiet – Kozienice 2024, jedna z najbardziej prestiżowych imprez, która od lat odbywa się w tym mieście.

Najlepsze siatkarki plażowe w kraju zawitały do Kozienic już po raz jedenasty, by walczyć o punkty do eliminacji Mistrzostw Polski. Stawiła się niemal cała krajowa czołówka oraz wiele młodych, będących dopiero u progu kariery zawodniczek.

W Grand Prix w Siatkówce Plażowej Kobiet – Kozienice 2024 wzięło udział 20 drużyn, które przez dwa dni rozegrały ponad 30 spotkań. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

  • – puchar Burmistrza Gminy Kozienice – Mariusza Prawdy za zajęcie I miejsca otrzymały Aneta Kaczmarek i Julia Gierczyńska
  • – puchar Enei Wytwarzanie za zajęcie II miejsca otrzymały Justyna Tylutki i Martyna Kłoda
  • – puchar Starosty Powiatu Kozienickiego – Krzysztofa Wolskiego za zajęcie III miejsca otrzymały Magdalena Saad i Nicole Jochym.
  • – puchar Dyrektora Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu – Marcina Zmitrowicza za zajęcie IV miejsca otrzymały Agnieszka Adamek i Aleksandra Gromadowska.

MVP Grand Prix w Kozienicach została Aneta Kaczmarek.

Organizatorami imprezy byli Gmina Kozienice, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Patronat honorowy objął burmistrz Gminy Kozienice – Mariusz Prawda, sponsorem wydarzenia była Enea Wytwarzanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.