Kultura i rozrywka O tym się mówi Radom i okolice

Guzowianki zagrały w Guzowie. Nadchodzi druga płyta zespołu [+FOTO]

Koncert Guzowianek w Guzowie / fot. Ewa Figarska

W ubiegły piątek, 18 sierpnia, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Franciszka Ksawerego Christianiego w Guzowie odbył się wyjątkowy koncert zespołu Guzowianki, który miał na celu zarówno zachwycić publiczność tradycyjną muzyką ludową, jak i wspomóc zespół w zbieraniu funduszy na wydanie ich drugiej płyty.

Organizatorem tego pięknego wydarzenia była Fundacja Guzowianki oraz Kamil Goraziński z Combo Studio. Szczególne podziękowania należą się dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Guzowie, dr Annie Traczyńskiej, za udostępnienie miejsca i wspaniałą gościnność.

Podczas koncertu zespół Guzowianki zaprezentował swoje największe przeboje, które zachwyciły zgromadzoną publiczność. Wystąpił w powiększonym składzie z nowymi muzykami. Ogłoszono premierę nowego klipu, która odbędzie się 22 września na kanale YouTube Guzowianek. Klip został wyreżyserowany przez utalentowanego Piotra Smoleńskiego, a produkcją zajęła się Wioleta Fijałkowska. Nietuzinkowe ujęcia powstały w malowniczym otoczeniu Muzeum Wsi Radomskiej, we współpracy z Dyrekcją Muzeum Wsi Radomskiej Iloną Jaroszek. Piękne stroje ludowe zostały udostępnione zespołowi przez dyrektor Szydłowieckiego Centrum Kultury „Zamek”, Annę Wilkiewicz.

Premiera drugiej płyty zespołu Guzowianki jest planowana na początek października. Będzie składała się z 10 utworów. Zespół ma nadzieję, że ich nowa płyta przyczyni się do dalszego promowania i zachowania tradycji kulturowych.