Historia Radom i okolice Społeczeństwo

Instytut Trzeciego Wieku w Radomiu rozpoczął swoją działalność! [+FOTO]

Instytut Trzeciego Wieku w Radomiu rozpoczął swoją działalność! Za nami inaugurujące spotkanie.

W środę, 10 stycznia 2024 roku w radomskiej „Łaźni” odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Instytutu Trzeciego Wieku w Radomiu.

Spotkanie rozpoczęła Danuta Pawlik, naczelnik delegatury IPN w Radomiu, która przywitała zgromadzonych oraz wprowadziła w idee inicjatywy. Następnie głos zabrał Leszek Ruszczyk, dyrektor Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu oraz współorganizator ITW.

W trakcie wydarzenia wystąpił Michał Rybak, koordynator centralnego Instytutu Trzeciego Wieku w ramach działalności Instytutu Pamięci Narodowej, który podzielił się doświadczeniami w prowadzeniu ITW w Warszawie oraz o planach rozszerzenia działalności na kolejne miasta.

Pierwszy wykład nosił tytuł „Niezwykłe życie w niezwykłych czasach. Ignacy Jan Paderewski (1860-1941)”. Dotyczył postaci polskiego kompozytora, muzyka oraz polityka Ignacego Paderewskiego. Wykład wygłosił dr hab. Sebastian Piątkowski.

Kolejne spotkanie Instytutu Trzeciego Wieku odbędzie się w środę, 24 stycznia o godz. 11:00 w budynku radomskiej „Łaźni” przy ul. Żeromskiego 56.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.