Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Jak przebiegają prace przy budowie nowego wiaduktu na ulicy Żeromskiego? [+FOTO]

Zniknęły rusztowania spod południowego wiaduktu na ulicy Żeromskiego. Obecnie ustawiane są one z myślą o budowie obiektu północnego. Zainstalowane zostały poza tym belki części przeprawy nad ulicą Szklaną i torami. Inwestycja u zbiegu ulic Żeromskiego i Lubelskiej nie zwalnia tempa. 

Kontrolę robót na terenie budowy wiaduktu przeprowadzili w ostatnich dniach dyrektor MZDiK Piotr Wójcik oraz jego zastępca Łukasz Kuna. Od poprzedniej wizyty przedstawicieli inwestora, przeprowadzonej niecały miesiąc wcześniej, sporo się tam zmieniło.

Przede wszystkim południowy wiadukt (po stronie bocznej jezdni ulicy Żeromskiego) nie jest podparty już rusztowaniami.

Zostały one zdemontowane spod nowej przeprawy i obecnie sukcesywnie są ustawiane pod przyszłą konstrukcję wiaduktu północnego (po stronie ulicy Siennej). Na części z nich już jest ułożone tak zwane deskowanie. Na nim będzie z kolei wykonywane zbrojenie pod betonowanie płyty wiaduktu. Prace postępują szybko.

Nad ulicą Szklaną i torami kolejowymi są już zielone belki, które połączyły obie betonowe części przeprawy. Na tych belkach układane są obecnie betonowe płyty typu Filigran (podobne stosuje się do budowy stropów w budynkach).

Później elementy zbrojenia będą połączone i zacznie się betonowanie płyty wiaduktu. Tego rodzaju prace mogą być prowadzone bez konieczności ustawiania rusztowań, dzięki czemu nie ma potrzeby wstrzymywania ruchu pociągów.

Wykonawcą budowy wiaduktu jest firma Trakcja z Warszawy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Źródło: MZDiK