O tym się mówi Społeczeństwo Sport Wiadomości

Jak przygotować się do szusowania na stoku?

Narciarze z niecierpliwością oczekują na rozpoczęcie sezonu, jednak pozostały czas warto poświęcić na odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu w góry. Należy zadbać nie tylko o kwestie bezpieczeństwa, ale również zastanowić się, czy lepiej postawić na wyjazd zorganizowany, czy też wyruszyć na stok we własnym zakresie?

Bezpieczny, zimowy urlop

Jazda na nartach to jeden z ulubionych sportów zimowych Polaków. Należy jednak mieć na uwadze, że jest on stosunkowo niebezpieczny, przy czym nie ma większego znaczenia, jak duże doświadczenie w jeździe posiadamy. W ostatnim czasie zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo, głównie w kontekście pandemii koronawirusa. Aby nie zarazić się chorobą:

  • zakładamy maseczki w pomieszczeniach zamkniętych,
  • zachowujemy bezpieczną odległość,
  • dezynfekujemy ręce,
  • unikamy dużych skupisk ludzi.

Zasady te panują również na stoku. Warto jednak pomyśleć o dodatkowej polisie ubezpieczeniowej, która – w zależności od zakresu ochrony – może również okazać się pomocna w przypadku zarażenia koronawirusem. Ubezpieczenie narciarskie Polska na PolisaNarciarska.pl to doskonały wybór zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych narciarzy. W jego ramach możemy liczyć na przykład na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, jeśli podczas szusowania na stoku dojdzie do nieszczęśliwego wypadku.

Wyjazd grupowy – czy to dobry pomysł?

Przygotowania do wyjazdu na narty zabierają mnóstwo czasu – należy bowiem zarezerwować miejsce noclegowe, przygotować sprzęt, wykupić wejściówki na stok. Narciarze bardzo często rozpoczynają przygotowania do sezonu już jesienią, aby móc spokojnie wyjechać na urlop. W obecnych czasach należy pamiętać, że w hotelach czy restauracjach obowiązują pewne ograniczenia odnośnie liczby gości, dlatego znalezienie miejsca noclegowego na ostatnią chwilę może stanowić spory problem. Alternatywnym rozwiązaniem jest wyjazd zorganizowany, o którym więcej możemy przeczytać na stronie internetowej https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/zorganizowany-wyjazd-na-narty-czy-warto. Wśród zalet wyjazdu zorganizowanego warto wymienić:

  • brak konieczności samodzielnego rezerwowania miejsc noclegowych,
  • brak konieczności organizowania transportu,
  • możliwość skorzystania z dodatkowych wycieczek fakultatywnych,
  • możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, przy czym formalności bierze na siebie organizator wycieczki.

Wyjazdy zorganizowane nie są jednak wolne od wad. Podstawową z nich jest cena imprezy turystycznej, która może okazać się bardzo wysoka, bowiem organizator pobiera spore wynagrodzenie. Co więcej, nie zawsze dostępna jest opcja wyżywienia all inclusive, przez co za napoje do posiłków trzeba dodatkowo płacić, co zwiększa całkowite koszty wyjazdu. Oferty są za to stosunkowo ograniczone – największą popularnością cieszą się wyjazdy do Włoch czy na Słowację, jednak znalezienie wycieczki na narty do Turcji może już stanowić pewien problem. Warto też zwrócić uwagę na zakres ochrony ubezpieczeniowej, jaką zostanie objęty uczestnik imprezy. Często jest ona niewielka, dlatego też zachodzi konieczność wykupienia dobrej polisy we własnym zakresie.