Polityka Wiadomości

Jarosław Kaczyński obiecuje rozwiązanie sprawy spółdzielni mieszkaniowych

Prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński obiecał, że w następnej kadencji ugrupowanie rozwiąże sprawę spółdzielni mieszkaniowych.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w następnej kadencji parlamentarnej, w przypadku, gdy ugrupowanie będzie odpowiednio silnie, to zostanie rozwiązanie spraw spółdzielni mieszkaniowych. Polityk wskazywał, że są w tej chwili reliktem poprzedniej epoki, który służył nomenklaturze do zarabiania pieniędzy. Zaznaczył, że w latach 90 ich likwidacje blokowały partie satelickie przy byłej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, czyli Stronnictwo Demokratyczne i Zjednoczone Stronnictwo Ludowe. Polityk wskazywał, że PiS próbował zmienić sytuację.

Później, jako Prawo i Sprawiedliwość mieliśmy kilka ofensyw w tej sprawie i też zawsze kończyło się tym samym. My chcemy to zrobić, my wiemy, że to jest państwo w państwie – prezes PiS Jarosław Kaczyński

Jak pisaliśmy wcześniej, w Polsce brakuje od 1,5 do 2 mln mieszkań. Specjaliści oceniają, że w kolejnych latach ta sytuacja może się tylko pogorszyć. Jarosław Jędrzyński z portalu RynekPierwotny.pl zaznaczył, że tylko co setne mieszkanie w 2021 r. powstało przy wsparciu pieniędzy publicznych. Według eksperta brakuje woli i odpowiednich funduszy ze strony decydentów na budownictwo komunalne czy społeczno-czynszowe. Deweloperzy informują, że chcieliby budować więcej domów przeznaczonych dla klientów o niższych dochodach, ale warunki panujące na rynku uniemożliwiają im to. Liczą ponadto na pomoc państwa w naprawieniu sytuacji.

Źródło: portalsamorzadowy.pl