Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Jest decyzja w sprawie przebudowy drogi powiatowej w Słupicy

W Starostwie Powiatowym w Radomiu odbyło się 12 marca podpisanie porozumienia dotyczącego realizacji kolejnego odcinka przebudowy drogi Jedlnia-Letnisko – Czarna. To fragment drogi powiatowej w Słupicy o długości ok. 700 metrów.

Porozumienie podpisali dzisiaj burmistrz Jedlni-Letniska Piotr Leśnowolski i starosta radomski Waldemar Trelka. Przy podpisaniu porozumienia obecna była również Bożena Grad, radna Rady Miejskiej w Jedlni-Letnisku.

– To bardzo ważny odcinek drogi. Jako samorząd staramy się, aby przy tego typu zadaniach powstawały również chodniki, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych. Dziękuję za podjętą decyzję w tej sprawie. Mam nadzieję, że zadanie zostanie sprawnie zrealizowane. Potem przyjdzie czas na rozmowy przy zakończeniu ostatniego odcinka drogi powiatowej

powiedział burmistrz Piotr Leśnowolski

Głos zabrała również Beata Bartkiewicz, radna Rady Miejskiej w Jedlni-Letnisku i mieszkanka Słupicy.

– Czekaliśmy na podpisanie tego porozumienia, Udało się. Jestem szczęśliwa z tego powodu. Również liczę na szybką realizacje tego zadania. To ważny odcinek drogi dla całego powiatu, bo mówimy o drodze łączącej Jedlnię-Letnisko z Pionkami

powiedziała radna Beata Bartkiewicz.

Gmina Jedlnia-Letnisko zadeklarowała udzielenie pomocy finansowej w wysokości ok. 500 000,00 zł. Ostateczny koszt realizacji zadania zostanie poznany po przeprowadzeniu przetargu, którego ogłoszenie nastąpi jeszcze w pierwszym półroczu 2024 roku.

Dodajmy, że dokumentacja projektowa na przebudowę drogi została opracowana w 2014 roku. Pierwszy i drugi etap modernizacji drogi został wykonany w 2018 roku i objął odcinek o długości 3 141 metrów, w tym 2 041 metrów w gminie Jedlnia-Letnisko i 1 100 metrów na terenie gminy Pionki.

Do zakończenia realizacji inwestycji pozostanie IV etap o długości 740 metrów.