O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Kibice Radomiaka Radom przelali „zieloną krew” na Placu Corazziego [+FOTO]

Kibice Radomiaka Radom przelali "zieloną krew" na Placu Corazziego - ogromny sukces pierwszej akcji Klubu HDK PCK "Krewki Radomiaczek"!

Kibice Radomiaka Radom przelali „zieloną krew” na Placu Corazziego – ogromny sukces pierwszej akcji Klubu HDK PCK „Krewki Radomiaczek„! 

W minioną niedzielę, 23 kwietnia 2023 r., na Placu Corazziego w Radomiu odbyła się pierwsza akcja honorowego oddawania „zielonej krwi” kibiców Radomiaka Radom, zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Krewki Radomiaczek”. Wydarzenie zgromadziło 59 zarejestrowanych osób, z czego aż 52 osoby oddały krew, ratując tym samym 156 żyć. W sumie zebrano ponad 23 litry „zielonej krwi”! 

Ogromny sukces akcji sprawił, że pomimo pierwotnego planu zakończenia o godzinie 15, z powodu dużej ilości chętnych, przedłużono ją aż do 17 – powiedziała nam Jessica Sieczkowska, Prezes klubu HDK PCK. 

Krewki Radomiaczek to Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, założony 14 marca 2023 r. na wzór działających od 11 lat Krewkich Legionistów. Klub łączy zamiłowanie do sportu, piłki nożnej i Radomiaka Radom z bezinteresowną pomocą innym. W trakcie akcji uczestnicy mieli możliwość zapisania się do Klubu Honorowych Dawców Krwi. 

Kibice Radomiaka niosą pomoc. Powstanie „Krewki Radomiaczek”

Akcję współorganizowała Katarzyna Kowalska, która podkreśliła, że wśród dawców byli zarówno  kibice, którzy regularnie oddają krew, jak i osoby oddające ją po raz pierwszy. Wszystkich krwiodawców łączyła motywacja i duma z niesienia pomocy w imię ukochanego klubu. 

Lokalni przedsiębiorcy włączyli się w organizację wydarzenia, zapewniając odpowiednią oprawę, upominki i podziękowania dla krwiodawców oraz zaplecze techniczne. O napoje i zieloną lemoniadę w ten upalny dzień zadbali Zbyszko Company Sp. z o. o. i BarMania Mateusz Środa. Piekarnia Wacyn przygotowała słodki poczęstunek, a mp Party stworzyło zielono-białą bramę z balonów. Podziękowania przygotował Karol Fijałkowski , zielony namiot udostępnił Irzmański Event dowiadujemy się od Prezes Sieczkowskiej.
Patronatem medialnym wydarzenie objęło Grupa Rekord, a wsparcia udzielił również Urząd Miasta. 

Organizatorzy przypominają, że jeśli nie mogłeś być z nami 23 kwietnia, to wciąż można oddać krew w każdy dzień w RCKiK Radom przy ul. Limanowskiego 42 na hasło: „KREWKI RADOMIACZEK”.
Klub HDK PCK „Krewki Radomiaczek” ma nadzieję na dalszą współpracę ze społecznością kibiców, miastem i przedsiębiorcami, gdyż cel jest szczytny i ludzie są świetni – jak czytamy na oficjalnym profilu Facebook Klubu  „Krewki Radomiaczek”. 

Źródło: Krewki Radomiaczek