Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Kiedy ruszy budowa dwóch trybun na stadionie Radomiaka?

Kiedy ruszy budowa dwóch trybun na stadionie Radomiaka? Miasto na ten moment czeka na ogłoszenie przetargu.

Pieniądze na dwie nowe trybuny na stadionie Radomiaka miasto otrzymało z Rządowego Programu „Polski Ład”. Kwota o jakiej mowa to 30 milionów złotych.

Kiedy jednak ruszy budowa? Tego na ten moment nie wiadomo. Aktualnie miasto czeka na ogłoszenie przetargu.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu przekazał do Urzędu Miejskiego dokumenty potrzebne do przygotowania przetargu na budowę dwóch trybun stadionu przy ul. Struga.

Obecnie papiery są analizowane przez specjalistów.

– Dokumentacja jest bardzo dokładnie analizowana przez specjalistów w wydziale inwestycji Urzędu Miejskiego. Słyszałem głosy, że skoro są pieniądze to już trzeba ogłaszać przetarg. Powiem tak: nie chciałbym, żeby komisja ds. budowy RCS-u miała pracę na kolejne lata. Chcemy dobrze przygotować się do tego przetargu, tak, aby potencjalni oferenci nie musieli zadawać tysiąca pytań o to, co jest w dokumentacji

mówił Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia.

Przetarg zostanie ogłoszony na pewno do końca marca tego roku.

– Najważniejsze, żeby był to solidny i rzetelny wykonawca, który nie będzie szukał problemów, a rozwiązań. Chcemy, żeby ta inwestycja była zrealizowana w miarę szybko, ale dokładnie

dodaje.

Obecnie, po zakończeniu pierwszego etapu budowy stadionu, trybuny mieszczą około 8,5 tysiąca widzów. Po oddaniu do użytku trybuny wschodniej i zachodniej, pojemność stadionu wzrośnie do prawie 15 tysięcy miejsc.